5 powodów, dla których warto stosować cytrynian magnezu

4 lata ago admin 0

Do prawidłowego funkcjonowania człowiek potrzebuje nie tylko witamin, ale także mikroelementów i makroelementów, które są niezbędne dla procesów biochemicznych zachodzących w organizmie.

Po co nam magnez?

To obok potasu i wapnia jeden z najważniejszych makroelementów. Odpowiada za aktywację ponad 300 enzymów uczestniczących w przemianie węglowodanów, białek tłuszczów, transport fosforu, stabilizuje kwasy nukleinowe.

Dzienne zapotrzebowanie na magnez wynosi 270-350 mg/dobę, przy zbilansowanej diecie można go zaspokoić w całości. Czasami jednak zdarza się niedobór magnezu spowodowany zażywaniem leków moczopędnych, niedoborem magnezu w pożywieniu, zaburzeniami w przyswajaniu magnezu, zanieczyszczeniem środowiska.

Niedobór magnezu jest niebezpieczny dla zdrowia, pogarsza nie tylko samopoczucie, ale może być przyczyną groźnych chorób. Najlepiej sięgnąć wtedy po suplement diety zawierający cytrynian magnezu.

5 powodów, dla których należy stosować cytrynian magnezu

Magnez jako pierwiastek jest trudno przyswajalny, dlatego najlepiej jest stosować cytrynian magnezu oraz dodatkowo witaminę B6. Przyswajanie wzrasta wtedy nawet o kilkadziesiąt procent.

Kiedy należy stosować cytrynian magnezu?

1. Zmęczenie

Czujesz ciągłe zmęczenie, znużenie bez wyraźnej przyczyny? To zapewne niedobór magnezu, ujawnia się przede wszystkim w okresie przesilenia wiosennego. To znak, że trzeba uzupełnić magnez.

2. Skurcze mięśni

Od czasu do czasu odczuwasz skurcze mięśni lub ich drżenie? Magnez łagodzi napięcie mięśniowe i przywraca prawidłową gospodarkę elektrolitową. Skurcze są bolesne, ale ustępują samoistnie.

3. Nadpobudliwość

Wszystko cię denerwuje, masz kłopoty ze snem to najprawdopodobniej objaw niedoboru magnezu, który reguluje pracę układu nerwowego. Dodatkowo wpływa na koncentrację, pamięć, zmniejsza napięcie psychiczne oraz stres.

4. Migotanie przedsionków

Długotrwały i znaczny niedobór magnezu jest patogenny i powoduje poważne choroby, nawet zagrażające życiu. Magnez odgrywa ważna rolę w pracy układu naczyniowo-sercowego

  • wspomaga rozkurcz mięśni (zmniejsza ryzyko zawału),
  • zapobiega zlepianiu się płytek krwi,
  • obniża ciśnienie,
  • zmniejsza ryzyko miażdżycy.

5. Osteoporoza

Wapń, magnez i witamina D odpowiedzialne są za zdrowe zęby i kości. Jest to szczególnie ważne dla osób po 50 r. życia, które szczególnie narażone są na niedobór tych pierwiastków.

Cytrynian magnezu z witaminą B6 to jeden z wielu nowoczesnych suplementów diety produkowanych przez firmę Laventi. Suplementy dostępne są na stronie producenta oraz uprawnionych dystrybutorów.