Albania jakiej nie znacie, a na pewno pokochacie

10 lat ago admin 0

Grecja, Włochy, Chorwacja, Bułgaria.. te kraje zaczynają nam się już powoli nudzić, kiedy myślimy o wakacyjnym wypoczynku. Teraz przyszedł czas na Albanię! Ten niezwykły kraj posiada jeszcze swego rodzaju świeżość i dziewiczość, która nie została zdeptana przez hordy turystów.

Albania jest krajem, który dopiero staje się popularny wśród turystycznych zakątków świata, wiec na razie nie jest jeszcze oblegany przez setki zorganizowanych wycieczek z biur podróży. Dzięki temu wybierając się na wypoczynek do Albanii możemy liczyć na to, że naprawdę odpoczniemy i będziemy mogli w spokoju i względnej samotności podziwiać uroki tego kraju. Warto nieco wspomnieć o samym położeniu geograficznym Albanii, by mieć nijaki pogląd na temat uroków naturalnych czy wspaniałego klimatu, który tam panuje. Otóż ten niewielki kraj jest położony na półwyspie bałkańskim, na zachodnim jego wybrzeżu.

Graniczy on z Grecją, Czarnogórą, Macedonią i Kosowem. Mimo to, Albania jest bezpiecznym krajem, gdyż konflikty zbrojne i polityczne należą tam do przeszłość. Zachodnią i zachodnio-południową granicę państwa tworzą wody Adriatyku i Morza Jońskiego. Zaraz po drugiej stronie znajdują się piękne góry, jeziora i rzeki. Czasem wystarczy pieszy spacer by ze złotej plaży przenieść się w piękne góry. Czyż nie jest to okolica, o której marzy każdy turysta? A jeśli znudzi nam się plażowanie, sporty wodne, czy wędrówki po górach, zawsze możemy skosztować uroków życia społecznego w Albanii. A tamtejsi mieszkańcy są w stanie zapewnić nam moc wrażeń i9 atrakcji.Albańczycy są niezwykle przyjaźni i chętni do pomocy turystom, którzy zaludniają ich hotele i restauracje, a tym samym napędzają rozwijającą się gospodarkę kraju. W obrębie hotelu znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy, ale wystarczy wyjść na miasto by poznać wspaniałą atmosferę tamtej krainy. Wszędzie słychać śmiech i gwar, brzdęk kieliszków z pysznym winem oraz muzykę. Taka właśnie jest Albania, którą turyści bez wątpienia pokochają od razu po odwiedzeniu tego wspaniałego kraju.