DIY. Nadruki na odzieży – kroku po kroku

5 lat ago admin 1

Często podobają się nam konkretne ubrania, ale jednocześnie nie mamy pewności co do tego, czy stać nas na nie. Jednocześnie umiemy stworzyć od podstaw nadruki, które cieszą oko i są faktycznie wytrzymałe, o ile zastosowana zostanie odpowiednia technika ich nanoszenia. Zamiast więc inwestować dużą sumę w ubranie, które nie do końca spełnia nasze oczekiwania, lepiej jest je po prostu przygotować… samodzielnie!

(Zobacz także: Wszystko o nadrukach na koszulkach)

Stworzenie koszulki z nadrukiem w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie trudne, a do dyspozycji mamy zarówno kilka metod dla osób, które lubią bawić się w prace ręczne, jak również i tych, którzy nie mają do nich cierpliwości czy talentu. Dobrze jest na początek ocenić, do której grupy należymy, co pozwoli nam wybrać taką metodę nanoszenia nadruku na odzież, która będzie dla nas najłatwiejsza oraz najwygodniejsza.

Gotowe napisy

Przede wszystkim najłatwiej jest nanieść tzw. prasowanki, czyli gotowe, wyprasowane na nadruku napisy. Oczywiście w takim przypadku istnieją pewne ograniczenia, na przykład nie jesteśmy w stanie samodzielnie stworzyć nadruku, tylko musimy wybierać coś spośród gotowych opcji. Jest to zdecydowana wada tego rozwiązania, ale poza tym taka technika tworzenia nadruku jest bardzo prosta i nie wymaga wiele zachodu.

Zamówienie gotowego nadruku

Drugą z opcji, która wymaga od nas przede wszystkim przygotowania odpowiedniego projektu, jest zamówienie koszulki w jednym ze sklepów oferujących rozmaite produkty z nadrukami. W takim przypadku zamawiamy dokładnie taki projekt, jaki przypadł nam do gustu. Musimy tylko liczyć się z tym, że często nasz projekt trafia do ogólnej puli i może być wykorzystany przez obce osoby. Ta opcja jest również jedną z droższych.

Nadruk na koszulce DIY

Na szczęście istnieją jednak samodzielne sposoby na stworzenie ciekawego nadruku na koszulce. Wystarczy, że wytniemy litery nadruku – jeśli nie mamy tyle pewności w dłoni, aby samodzielnie po prostu wypisać dany napis czy namalować rysunek – a następnie między warstwy koszulki wkładamy gruby karton i przykładamy litery tam, gdzie mają się pojawić. Kolejnym krokiem jest pomalowanie wzoru farbami do tkanin albo też specjalnymi akwarelami. Szablon szybko usuwamy, aby nie przysechł do tkaniny. Następnie bierzemy żelazko i bez opcji pary albo na lewej stronie przez kilka minut prasujemy koszulkę z wyschniętą już farbą. W ten sposób utrwalamy napis. Zaletą tej opcji jest jej dowolność zarówno w doborze nadruku, jak również koloru koszulki czy farby. Warto tylko dobrać farbę, która faktycznie jest trwała, aby koszulka mogła być potem prana.

Copyshop.krakow.pl