Elastyczna przestrzeń czyli kuchnia na wymiar

10 lat ago admin 0

Czasem zamawianie kuchni na wymiar jest idealnym i jedynym rozwiązaniem dla posiadaczy małych mieszkań. Niestety żyjemy w czasach, kiedy nawet posiadanie kawalerki jest luksusem, na który stać nielicznych. Ceny mieszkań są coraz wyższe, a młodzi ludzie mają utrudniony start. Mimo wszystko każdy chciałby mieć swój własny kąt, który będzie tylko jego, osobisty. Kawalerka być może nie jest szczytem marzeń, ale na dobry początek wystarczy.

Jednak pod względem projektowania kuchni i organizacji przestrzeni małe mieszkania są bardzo wymagające. Wraz z małą przestrzenią nie maleje przecież ilość posiadanych przez nas rzeczy, czy sposób poruszania się po domu. W kawalerkach należy tak zorganizować i zaplanować każdy centymetr kwadratowy przestrzeni, by był on możliwie maksymalni wykorzystany w efektywny, praktyczny ale i funkcjonalny sposób. Miejscem szczególnie wymagającym jest kuchnia. Zazwyczaj pomieszczenie ma nieregularny kształt i jest stosunkowo ograniczone, ze względu na przyłącza do wody, prądu, gazu. Instalacje mogą w pewien sposób zawężać pole manewru dla wyboru konkretnych mebli, czy sprzętów.

Jeśli mamy więc malutką kuchnię a mimo to lubimy gotować i posiadamy wiele sprzętów, to najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie kuchni na wymiar. Wielu producentów mebli specjalizuje się w projektowaniu kuchni na wymiar, które dostosowane są do konkretnego wnętrza. Wówczas każdy element umeblowania jest pod względem wyposażenia i funkcjonalności idealnie dopasowany do wymiarów danego pomieszczenia.

Wnęki, zagięcia muru, małe przestrzenie pod parapetem – wszystko może być praktycznie wykorzystane jako dodatkowe schowki, czy miejsca do siedzenia, jedzenia, gotowania. Kuchnie na wymiar są tworzone z uwzględnieniem mniejszych sprzętów takich jak lodówka, kuchenka, zmywarka, mikrofalówka. Wszystkie urządzenia są sprytnie wbudowane w meble, tak by oszczędzać przestrzeń. Zamówienie kuchni na wymiar pozwoli nam zaoszczędzić dużo przestrzeni w i tak już niewielkim przecież mieszkanku-kawalerce.