Jak urządzić garderobę?

2 lata ago admin 0

Kolekcjonowanie ubrań to pasja wielu kobiet. Większość przedstawicielek płci pięknej marzy o dużej i przestronnej garderobie. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na ten luksus i przeznaczyć jakieś pomieszczenie w domu, aby przekształcić je w garderobę. Jeśli jednak ma się to szczęście, warto w przemyślany sposób zaprojektować tę przestrzeń, aby była dla nas jak najbardziej funkcjonalna.

Dlaczego warto zainwestować w garderobę?

Garderoba to miejsce, w którym nie spędza się dużo czasu, a jednak potrafi być ono kluczowe, zwłaszcza dla pani domu. Dzięki niej znacznie łatwiej utrzymać porządek w całym domu. Dla osób szczególnie ceniących ład poleca się garderoby z zabudowanymi szafami, które nie są pozbawione frontów. Trzymając wszystkie ubrania w jednym miejscu automatycznie robi się dodatkowa przestrzeń w pozostałych pokojach, takich jak sypialnia czy pokój dziecięcy. Projektując to pomieszczenie warto zainwestować w meble na zamówienie.

Jakie meble zamówić do garderoby?

W projektowaniu garderoby najważniejsze jest to, aby była ona funkcjonalna. Dobrze jeśli pomieszczenie to będzie znajdowało się w pobliżu sypialni czy łazienki, ponieważ to tam najczęściej szykujemy się rano przed wyjściem. Do garderoby najlepiej wstawić otwarte szafy z dużą ilością półek oraz miejsc na wieszaki. Można oczywiście zakupić gotowe szafy pod garderobę, dostępne w wielu salonach meblowych, jednak znacznie lepiej jest zainwestować w meble na wymiar. Dzięki temu można dokładnie dostosować rozmieszczenie półek, szafek oraz drążków do naszego wyobrażenia o garderobie, a także do rodzaju odzieży, jaką się nosi. Wiadomo, że zamawiając meble na wymiar możemy poprosić projektanta chociażby o rozłożenie drążków na wieszaki na różnych wysokościach – co będzie pozwalało na przykład wieszać na nich zarówno krótką odzież – swetry, bluzki, a także dłuższe płaszcze czy sukienki w stylu maxi. Meble na zamówienie do garderoby powinny być również dostosowane do tego, ile osób będzie nich korzystać – dzieciom zdecydowanie łatwiej korzysta się z niższych półek bądź szuflad.