Jak wrócić do formy po ciąży?

4 lata ago admin 0

Ciąża może być wspaniałym momentem w życiu każdej kobiety, zwłaszcza wtedy, gdy posiada ona możliwości do tego, aby o siebie odpowiednio zadbać. Obolałe nogi czy kręgosłup mimo wszystko nie należą do najprzyjemniejszych dolegliwości, które bardzo często występują również po porodzie. Można znaleźć wiele sposobów na to, aby wrócić do formy sprzed ciąży. Jednym z nich jest coraz bardziej popularny i powszechny masaż tajski.

Masaż tajski dla kobiet po ciąży – na czym polega?

Ciało kobiety, która urodziła dziecko przez wiele miesięcy było poddawane sporemu wysiłkowi. Nic więc dziwnego w tym, że może czuć się ona obolała, zmęczona oraz wyczerpana. Masaż tajski to połączenie rożnych technik masażowych południowoazjatyckich państw. Masaż ten skupia się na przywracaniu właściwego stanu głębokich warstw mięśni. Możliwe, że jego działanie jest tak wyjątkowe ze względu na połączenie wielu technik zdrowotnych równocześnie między innymi akupresury, pasywnej jogi czy też refleksologii. Dla kobiet po porodzie stosowana jest technika masażu z użyciem olejku. Masowane jest całe ciało, jednak szczególna uwaga masażysty skupia się na rejonach nóg, miednicy oraz pleców, czyli tych części ciała, które najbardziej narażone były na obciążenie.

Masaż tajski i jego właściwości

Masaż tajski potrafi cudownie zadziałać na zbolałe, kobiece ciało. Zastosowane olejki pomagają zregenerować i uelastycznić skórę. Jednak to dopiero początek. Masaż nie tylko odciąża zmęczone nogi oraz stopy, lecz również usuwa nagromadzony nadmiar wody oraz limfy. Dzięki temu, działa on niemalże odchudzająco. Pomaga rozluźnić spięte mięśnie, usunąć bóle mięśniowe, a także zlikwidować uczucie „ciężkich nóg”. Dzięki regularnym zabiegom kobieta po ciąży będzie mogła szybciej wrócić również do aktywności fizycznej, zwłaszcza, jeżeli była zwolenniczką jakiegoś konkretnego sportu. Rozluźnienie mięśni podczas masażu tajskiego powoduje większą radość oraz chęć do życia, a takie korzyści mogą być niezwykle przydatne również podczas opieki nad niemowlęciem.

Masaż tajski