Niekończące się, miejskie remonty

9 lat ago admin 0

W Krakowie od kilku lat można zauważyć pewną tendencję – wszędzie trwają remonty. I nie ma znaczenia, czy są to budynki prywatne, czy tereny miejskie, ulice, domy, czy sklepy – wszystko jest w rozsypce. Jedni uważają, że jest to zjawisko pozytywne, bo przecież Kraków będzie piękniejszy, wszystko będzie odnowiony. Inni, bardziej sceptyczni, mówią, że to po prostu nieudolność ekip remontowych, które rozwlekają prace w nieskończoność i obijają się.

Rzeczywiście, z czasów PRL pokutuje u nas opinia o robotnikach, którzy niewiele pracują, naciągają swoich pracodawców i generalnie obijają się. Zgodnie z dewizą „ czy się siedzi czy się leży, dniówka się należy”, niegdyś remonty trwały w nieskończoność. Należy sobie jednak uświadomić, że czasy się zmieniły i system prac remontowych również. Obecnie na rynku usług remontowych w Krakowie, czy w każdym innym mieście panuje bardzo duża konkurencja. Mamy dostęp do usług setek, jeśli nie tysięcy ekip, które chętnie wykonają wszelkie prace remontowe.

Coraz rzadziej spotykamy się z oszustwami czy fuszerkami, gdyż pracownikom po prostu zależy na dobrej opinii i posiadaniu kolejnych zleceń. W dobie kryzysu każde zlecenie jest oceniane na wagę złota. W Krakowie działa coraz więcej zinstytucjonalizowanych, formalnie działających firm zajmujących się usługami remontowymi. Są oni zarejestrowani, dysponują fachowcami w każdej dziedzinie remontu i mogą w pełni spełnić oczekiwania klientów. Korzystanie z usług takich firm jest bezpieczne, gdyż spisuje się umowę, określa czas realizacji zlecenia i cenę, która nie powinna ulec zmianie. W ten sposób zarówno wykonawcy prac remontowych jak i klienci są zabezpieczeni, a wszystko odbywa się sprawne i legalnie.

A to, że w Krakowie obecnie wiele obiektów jest remontowanych świadczy pozytywnie zarówno o władzach miasta jak i mieszkańcach, właścicielach kamienic i budynków. Odnowienie wizerunku tego pięknego miasta jest niezwykle ważne, dlatego też ekipy remontowe na terenie całego Krakowa pracują na pełnych obrotach.