Parking przy lotnisku Balice – przegląd dostępnych opcji

4 lata ago admin 0

Ilość podróżnych korzystających z krakowskiego lotniska Balice co roku gwałtownie wzrasta. Chociaż dojazd do lotniska gwarantuje kolej i MPK, wiele osób decyduje się na przyjazd pod lotnisko własnym samochodem. W Balicach jest kilka opcji odnośnie tego, gdzie zostawić swój pojazd.

Parking Kraków Airport

Lotnisko oferuje użytkownikom parkingi własne, wielopoziomowe i terenowe. Miejsca postojowe zlokalizowane są w pobliżu terminali pasażerskich i oferują możliwość postoju już od jednej godziny (cena to 9/10 zł/h). W przypadku 7 dób, parkowanie na parkingu terenowym to koszt 95 złotych, a na parkingu wielopoziomowym – 200 złotych, więc opcja nie należy do najtańszych.

EUROparking Balice

Można zostawić swoje auto także na EUROparking Balice, zlokalizowanym 1,8 kilometra od lotniska, oferującym darmowy transfer. Teren parkingu jest oświetlony, monitorowany i pokryty wysokiej klasy nawierzchnią. Dzięki całodobowej obsłudze, darmowemu wi-fi i możliwością płatności kartą, parking przy lotnisku spełnia oczekiwania każdego klienta, również klasy premium. Warto również dodać, że ceny oferowane na parkingu są konkurencyjne – 15 złotych za dzień czy zaledwie 55 złotych za tydzień.

Interparking Balice

Kolejny parking przy lotnisku Balice to Interparking. Oferuje on około 450 miejsc postojowych, bus odwożący klientów pod terminal czy możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca i płatność online. Cena regularna parkingu to 10 złotych za jedną dobę, 70 złotych za 7 dób. Na nieco niższe ceny mogą liczyć klienci, którzy dokonają płatności online.

Który parking przy lotnisku Balice wybrać?

Do wyboru jest kilka parkingów, które kuszą klientów położeniem czy cenami. Dobrym wyborem w tym przypadku wydaje się EUROparking Balice, który zachęca klientów niskimi, bardzo konkurencyjnymi cenami, niezależnymi od formy dokonania płatności. Większość tanich parkingów przy lotnisku jest niestrzeżona i niemonitorowana, przez co nie gwarantuje pełni bezpieczeństwa. EUROparking Balice jest dobrą opcją dla osób, które szukają postoju długoterminowego – im dłuższy czas zostawienia tam pojazdu, tym korzystniejsza okazuje się cena, a przy tym można mieć pewność, że samochód jest dobrze strzeżony.