Pielęgnacja cery naczynkowej

5 lat ago admin 0

Cera naczynkowa wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków. Bardzo ważna jest również zdrowa dieta oraz pielęgnacja i higiena. Cena naczynkowa jest bowiem cerą bardzo delikatną i cienką. Naczynia krwionośne są w tym przypadku mało elastyczne, a przy tym szybko się rozszerzają – pod wpływem słońca czy zimna. Dlatego na skórze widoczne jest zaczerwienienie i mało estetyczne pajączki. Cera naczynkowa to problem kobiet w różnym wieku.

Cera naczynkowa wymaga sporo uwagi i troski. Powinno się ją przemywać letnią wodą, gdyż ciepła dodatkowo rozszerza naczynia krwionośne. Poza tym powinno się unikać gorących potraw, kawy, herbaty, alkoholu i ostrych przypraw. Niewskazane jest opalanie i gorące kąpiele. Zamiast tego lepiej zainwestować w dobrej jakości krem na naczynka. Skórę należy także chronić przed mrozem i zimnem.

Dermacos - maska łagodząca
Dermacos – maska łagodząca
Dermacos - krem wzmacniający
Dermacos – krem wzmacniający
Dermacos - łagodzący krem do masażu twarzy
Dermacos – łagodzący krem do masażu twarzy

Kosmetyki do cery naczynkowej są obecnie produkowane przez wiele firm. W ich skład wchodzą substancje wzmacniające i uszczelniające naczynka krwionośne oraz takie, które zapobiegają ich rozszerzaniu się. Krem do cery naczynkowej na ogół zawiera witaminy C, K i PP które uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne. Przy tym zapobiegają wylewom podskórnym. Oprócz tego kosmetyki te bogate są w rutynę, która zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, wzmacniając jednocześnie ich ścianki. Ściany naczyń włosowatych wzmacnia ponadto wyciąg z arniki górskiej. Działa on także przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Pęknięte naczynka trzeba niestety samodzielnie likwidować przy pomocą kosmetyczki lub lekarza. Najlepiej robić to jesienią, gdy nie ma dużych wahań temperatury. W tym celu wykorzystywana jest często jonoforeza – za pomocą prądu stałego wprowadza się w głąb skóry substancje lecznicze. W tym przypadku efekty daje już seria około 10 zabiegów. Do dyspozycji jest również laseroterapia i elektrokoagulacja. W tym drugim przypadku lekarz nakłuwa skórę cienką igłą, która zasilana jest prądem o wysokiej temperaturze. Dzięki temu naczynia krwionośne się kurczą, zasychają i odpadają.

Farmonaprofessional.pl