Przygotuj się do sezonu urlopowego, Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna!

7 lat ago admin 0

Niebawem rozpocznie się sezon urlopowy, zima odpuści, a na dworze zrobi się tak przyjemnie, ciepło. Słońce będzie świecić, a my głową będziemy już poza Polską – w gorących krajach. Ale zanim wyjedziemy, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa dla własnej skóry. Lepiej wcześniej się o nią zatroszczyć, niż później mieć oparzenia bądź inne nieprzyjemne dolegliwości.

Przygotowanie do opalania nie ogranicza się tylko na zakupu bikini i sięgnięcia po olejek do opalania i balsam po opalaniu. To coś więcej! Jeżeli będziesz przestrzegać zasad bezpieczeństwa, Twoja skóra Ci za to podziękuje, ale i nie będziesz musiała zmagać się z poparzeniami słonecznymi, a Twoja opalenizna będzie się trzymać znacznie dłużej.

Jeszcze przed wyjazdem

Kiedyś powstała idea, która mówiła, że przed wyjazdem do ciepłych krajów, w których będziemy korzystać z kąpieli słonecznych, trzeba wcześniej wybrać się do solarium, aby przyzwyczaić skórę. Jest to oczywiście mit, który miał tylko nakręcić sprzedaż karnetów. Prawda jest taka, że lepiej zadbać o skórę naturalnie – poprzez odpowiednie kosmetyki i dietę.

Zacznijmy od diety – skóra potrzebuje wody oraz składników mineralnych, witamin. Nie możesz jej tego żałować, inaczej będzie odwodniona i szybko dozna poparzenia. Kolejna rzecz to kosmetyki – nawilżające, aby wzmocnić ją od zewnątrz. Nie żałuj sobie też peelingów czy kąpieli w relaksujących solach w wannie. Wszystko po to, by skóra była jedwabista. Zaplanuj też na tydzień przed wyjazdem depilację plastrami.

A na wyjeździe

Taka ochrona, jaką przed chwilą zaprezentowaliśmy nie powinna się ograniczać. Jadąc na wakacje, nie zapomnij, że szczególnie w tym okresie musisz dbać o kondycję swojej skóry. Nie zapomnij o odpowiednim olejku do opalania z wysokim filtrem. Nawet jeżeli chcesz się opalić, nie stawiaj na te niskie, lepiej wybierz 15-20 minimum. Pamiętaj, że spędzisz dużo czasu na słońcu. I jeszcze jedno! Balsam po opalaniu również jest produktem, o którym nie możesz zapomnieć!

Po każdym opalaniu – nawet jeżeli za kilka godzin wracasz na plażę, weź balsam po opalaniu i nawilż skórę, która była poddana promieniom słonecznym i mogła się odwodnić.Podczas opalania nie zapominaj też o napojach. Pij dużo, ale też zdrowo. Zrezygnuj z alkoholu podczas kąpieli słonecznych, nie dość, że procenty szybciej uderzą do głowy to i skóra szybciej się odwodni i będą ją wypełniać tylko toksyny, które spowodują poparzenia lub brzydki wygląd.