Jak wybrać drewno konstrukcyjne?

2 lata ago admin 0

Na rynku budowlanym znaleźć można naprawdę ogromną liczbę interesujących i wartych uwagi materiałów. Szczególnym rodzajem jest z całą pewnością drewno konstrukcyjne, które powszechnie wykorzystywane jest do budowania dachów czy też całych szkieletów budynków. Warto więc wiedzieć, jak się je powinno wybierać.

Czym powinno się charakteryzować drewno konstrukcyjne?

Od czego zatem powinno się zacząć? Oczywiście od zdobycia wiedzy, czym się takie drewno powinno charakteryzować. Jakie są więc jego najważniejsze cechy?

Drewno konstrukcyjne to takie, które poddane zostało specjalnej obróbce, aby spełniało wszystkie najważniejsze parametry pozwalające używać go do wznoszenia określonego rodzaju konstrukcji budowlanych. Tego rodzaju drewno powinno łączyć w sobie stosunkowo niską wagę z ogromną wytrzymałością na zniszczenia. Powinno być ono nie tylko odpowiednio sprężyste, lecz również odporne na zgniatanie, ściskane lub spalanie.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Jak kupić dobrego rodzaju drewno konstrukcyjne? W pierwszej kolejności trzeba się przyjrzeć temu, jaka będzie jego klasa. W zależności od konkretnego modelu cechować się ono będzie różną odpornością na zginanie, inna będzie jego gęstość, a także wytrzymałość na rozciąganie.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest sprawdzenie, jakiego rodzaju będzie to drewno. Można bowiem zakupić wersję klejoną warstwowo, która składać się będzie ze sklejonych listewek, lecz również można nabyć drewno lite.

Na sam koniec pozostaje oczywiście najważniejsza kwestia, czyli jakiego gatunku powinno być takie drewno. Przyjmuje się, że najlepiej stosować modrzew ze względu na odpowiednie właściwości pod kątem wytrzymałości, a także wilgotności drewna.

Drewno konstrukcyjne Wrocław – czy to dobry pomysł?

Ostatnią sprawą, o której warto wiedzieć w zakresie drewna konstrukcyjnego, jest to, gdzie się je powinno zakupić. Choć drewno konstrukcyjne we Wrocławiu nie jest produktem deficytowym i można je zakupić w wielu miejscach, to jednak zdecydowanie poleca się skład drewna. Dostać tam można produkty najwyższej jakości, za najlepszą cenę. Dodatkowo otrzymać można niezwykle cenne porady w zakresie doboru odpowiedniego rodzaju drewna.