Catering dietetyczny – błyskawiczny przepis na zdrowe odżywanie się!

6 lat ago admin 0

Wraz z pojawieniem się dużej ilości sklepów ze zdrową żywnością, coraz więcej osób podejmuje decyzję o zmianie stylu odżywania na bardziej ekologiczny. Jednak same chęci nie wystarczą.

Po pierwsze – jadłospis

Najpierw trzeba ułożyć plan posiłków – najlepiej taki, który idealnie pasowałby do naszej sylwetki, trybu życia i upodobań. Dorzućmy do tego jeszcze fakt, że w naszych czasach sporo osób zmaga się z nietolerancją glutenu, niedoczynnością tarczycy albo czymś jeszcze innym. Jeżeli zajadaliśmy się określonymi produktami przez całe życie i nagle dowiadujemy się, że nie powinniśmy spożywać chleba, mleka z laktozą czy też potraw smażonych na głębokim tłuszczu, wcale nie jest nam łatwo dostosować się. Wybranie dla siebie odpowiedniej diety wymaga nie lada wysiłku. A to dopiero początek problemów.

Po drugie – przygotowanie potraw z jadłospisu

Druga sprawa jest taka, że trzeba umieć gotować. Co nam po tym, że wiemy, które potrawy są dla nas najwłaściwsze, skoro nie potrafimy ich przyrządzić? Nawet dla doświadczonej gospodyni ugotowanie dietetycznego, ekologicznego posiłku może być nie lada wyzwaniem! A trzeba jeszcze wybrać się do supermarketu i wykupić odpowiednie składniki. Wiele osób rezygnuje z diety, gdyż ma dosyć godzinnego krążenia między półkami, tylko po to, by dowiedzieć się, że potrzebny produkt jest dostępny jedynie w sklepie ekologicznym w drugiej części miasta.

A gdyby tak pominąć dwa pierwsze kroki i ułatwić sobie zadanie?

Jest też inne rozwiązanie, zadziwiająco proste i wygodne – catering ekologiczny. Decydując się na tę opcję, nie musimy ani biegać po sklepach, ani gotować. Wszystko zostanie dostarczone do domu o określonej porze. Wystarczy odwiedzić stronę internetową i wybrać catering dietetyczny, który najbardziej nam odpowiada. Wśród oferowanych cateringów, można znaleźć między innymi następujące diety: wegetariańska, bezglutenowa, bezlaktozowa, zbilansowana i dla sportowców. Innymi słowy: coś miłego dla każdego. Warto zamówić catering ekologiczny chociażby po to, by przekonać się, że zdrowe jedzenie może być tak samo dobre, jak „normalne”.