Chcesz szybko i tanio dostać się grupą na lotnisko? Myślałeś o wynajmie busa?

7 lat ago admin 0

Sposobów na to jest wiele, ale jednym z najwygodniejszych jest wynajem odpowiednio dużego samochodu, który zabierze nas z punktu A do punktu B. Zależnie od tego, jaką opcję wybierzemy, możemy albo zaoszczędzić dodatkowo na parkingu, wynajmując kierowcę, albo samodzielnie nadzorować podróż, jedynie wynajmując odpowiednio duży samochód.

W opcji biura podróży
Niekiedy wynajem busa nie jest konieczny, zwłaszcza jeśli na wycieczkę wybieramy się samolotem, ale jest to wyjazd zorganizowany przez biuro podróży. W niektórych opcjach wycieczkowych, jeśli mieszkamy w większym mieście, możemy liczyć na podstawienie specjalnego busa, który jeździ w danym zakątku kraju, a który zawiezie nas na lotnisko o czasie. Często taka oferta jest bez dodatkowych opłat, a niekiedy trzeba zapłacić kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych za dojazd. Jest to nadal jednak tańsza opcja aniżeli jazda własnym samochodem i opłacanie parkingu na miejscu, przy lotnisku, czy poszukiwanie transportu na własna rękę, gdy chcemy dojechać na lotnisko jedynie w kilka osób, za to z bagażami. Bus nie tylko dowiezie nas na określoną godzinę, ale również w odpowiednie miejsce, dlatego nie będziemy musieli martwić się tym etapem podróży praktycznie w żadnym stopniu.

Bus we własnym zakresie
W zasadzie, jeśli chcemy większą grupą dojechać do lotniska, to najkorzystniejsze będzie wynajęcie busa z kierowcą. W takiej sytuacji nie musimy bowiem opłacać kierowcy dodatkowego parkingu albo noclegu, a jedynie płacimy za kurs, który wykona z pasażerami. My sami jesteśmy w stanie odpocząć przed podróżą, a dodatkowo możemy rozplanować odbieranie członków naszej wycieczki po drodze. W ten sposób zaoszczędzimy również na opłacaniu parkingu przy lotnisku, zwłaszcza jeśli powrót mamy zorganizowany już na innych warunkach.

Wynajem busa może być dobrym rozwiązaniem, jeśli na wakacje wybieramy się większą grupą, a nie chcemy jechać własnymi samochodami albo środkami publicznego transportu. Warto tylko tak zaplanować podróż, aby mieć czas na nieprzewidziane zdarzenia po drodze oraz móc zahaczyć o wszystkich uczestników wycieczki i zabrać ich ze sobą w podróż.