Ślub w pałacu czy w sali weselnej. Co wybrać?

7 lat ago admin 2

Pierścionek już błyszczy na palcu, rodzina zaczyna dopytywać o termin ślubu a Para Młoda coraz więcej czasu zaczyna poświęcać na wspólne planowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Dziś branża weselna nieco się zmieniła, dlatego też cały proces organizacyjny rozpoczyna się z dużym wyprzedzeniem. Znalezienie wolnego miejsca na sali weselnej to nie lada wyzwanie nawet dla najlepiej zorganizowanych osób. Niektórzy nie są w stanie poradzić sobie z presją, dlatego decydują się na zatrudnienie profesjonalnego konsultanta ślubnego.

Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami, których wbrew pozorom można uniknąć. Wystarczy tylko, że zajrzysz do naszego poradnika a szybko dowiesz się z jakim terminem wyprzedzenia powinieneś szukać swojej sali weselnej oraz jaki jej typ wybrać, aby odzwierciedlała najskrytsze marzenia Twoje oraz Twojego partnera (lub oczywiście partnerki).

Sala pałacowa

Wydaje się, że urządzanie własnych zaślubin w dworach i pałacach to luksus zarezerwowany jedynie dla zamożnych. Okazuje się jednak, że takie miejsca bardzo często mają jeszcze bardziej przyjazną dla klienta ofertę cenową niż tradycyjne sale weselne. Panujący w pałacach klimat napawa wielkie wydarzenie dostojnością i klasą, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt ich rosnącej popularności. W Polsce takich miejsc jest coraz więcej. Przykładem takiego miejsca może być Pałac. Przedsiębiorcy apelują jednak do młodej pary, aby w miarę możliwości rezerwowali swój termin przynajmniej z rocznym wyprzedzeniem, choć oczywiście im wcześniej, tym lepiej. Pałace mają niezwykłą zaletę, o której każdy przyszły małżonek powinien wiedzieć – dba się w nich o gości w stopniu maksymalnym a każdy detal dopracowywany jest na ostatni guzik. Do młodej pary należy tak naprawdę tylko zakup obrączek i odzieży, wizyta u specjalistów fryzjerstwa i kosmetyki oraz udzielenie aprobaty po każdym zakończonym, przez personel, etapie organizacji i realizacji zlecenia.

Sala weselna

Tych w Polsce również jest coraz więcej. Przedsiębiorcy zwęszyli w branży weselnej dobry sposób na własny biznes, co skutkuje niezwykle dynamicznym rozwojem infrastrukturalnym takich miejsc. Sale weselne zwykle są nowo budowanymi obiektami, choć zdarza się, że stylizuje się je na styl dworski lub pałacowy. Brak w nich jednak tej szczególnej aury, która roztacza się w oryginalnym, odrestaurowanym, staropolskim pałacu. Sama myśl o tym, że przed wiekami takie miejsce zamieszkiwane było przez historyczne postacie sprawia, że para młoda i jej goście w jednym momencie potrafią przenieść się oczami wyobraźni w najodleglejsze i najważniejsze wydarzenia zapisane na mapie rodzimej historii kraju.

Podsumowując. Gdzie zorganizować swoje wesele? Wszystko tak naprawdę zależy od gustów państwa młodych. Jedni wolą klasyczne, staropolskie klimaty. Inni z kolei wybiorą dostojne pałace. Kolejni z wielką radością uczczą swoją przysięgę ślubną w nowoczesnym, minimalistycznym i designerskim obiekcie o niebanalnej architekturze. Tak, czy inaczej to pałace i dwory cieszą się największą popularnością a te oryginalne, kryjące w sobie wiekową historię zasługują na każdą inwestycję.