Czym charakteryzuje się sztuka Afryki?

6 lat ago admin 0

Afryka to kontynent rozpalający wyobraźnię bardzo wielu osób. Marzą o wycieczce na ten czarny ląd, o zobaczeniu na własne oczy dzikich afrykańskich zwierząt podczas Safari, poczuciu tamtejszej kultury w jednej z plemiennych wiosek, poznaniu ich obyczajów i sposobu życia.

Niektórzy szczęściarze mogą spełnić te pragnienia, więc odwiedzają Afrykę i zachwycają się różnorodnością przyrody oraz bogactwem kultury. By przywieźć ze sobą cząstkę tych przeżyć często kupują jakieś dekoracje do domu. Afrykańskie ozdoby są jedną z piękniejszych pamiątek.

Sztuka Afryki

Domy ozdobione pamiątkami z podróży mają w sobie niesamowitego ducha. W końcu kryje się w nich cząstka odległych kontynentów, cząstka czyjegoś serca zaklęta w pracy rąk. Tym w końcu jest sztuka. A jaka jest sztuka Afryki? Z pewnością odbijają się w niej historia i tradycje lokalnych plemion. W końcu każde z nich zdobi, czy to swoje ciało czy przedmioty użytkowe, w trochę inny sposób. Znawcy potrafią rozpoznać po tym sposobie zdobienia z jakiej części kontynentu przywieziono przedmioty. Jedną z najpiękniejszych pamiątek z Afryki, będące prawdziwym dziełem tamtejszej sztuki są maski afrykańskie. Te kupione od osób, które z dbałością o najmniejsze szczegóły wykonały je własnoręcznie, mają nieocenioną wartość. To właśnie takie rzeczy warto przywozić z podróży, pozwalając jednocześnie lokalnym artystom zarabiać pieniądze. Sztuka Afryki to również niesamowita biżuteria i ozdoby stosowane na ciało. Przepiękne naszyjniki ozdobią fantastycznie ściany mieszkań urządzonych w stylu Boho. Zgrają się cudownie ze stylizacjami w stylu skandynawskim. Uzupełnione tak popularne w ostatnim czasie dodatki pochodzące z Maroka.

Gdzie kupić prawdziwe dzieła sztuki z Afryki

Nie jest łatwo kupić prawdziwe afrykańskie przedmioty wykonane przez lokalnych artystów i rzemieślników. Najlepiej przywieźć je ze swoich własnych podróży. Będziemy mieli wtedy pewność, że są autentyczne. Jeżeli natomiast marzą nam się takie przedmioty dekoracyjne do własnego domu, a nie wybieramy się do Afryki, warto poszukać w Internecie lub stacjonarnie sklepów, które sprzedają tego typu unikatowe przedmioty.