Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym?

6 lat ago admin 0

Laser frakcyjny jest nowoczesnym narzędziem wykorzystywanym najczęściej do pozbywania się niechcianych zmarszczek. Pomaga on również w pozbyciu się bardzo głębokich rozstępów i blizn. Metoda ta jest oceniania na wysoce skuteczną, ale na czym tak naprawdę polega i jak wygląda przebieg zabiegu?

Laser frakcyjny – jak to działa?

Zabieg opiera się na wykorzystaniu w celach medycznych i estetycznych zjawiska fototermolizy. Najprościej tłumacząc – laser emituje fale, które powodują mikrouszkodzenia i przerwanie się skóry. Fototermoliza frakcyjna sprawia natomiast, że skóra wokół mikrouszkodzeń zostaje zmuszona do szybkiej regeneracji. Regeneracja po zabiegu może trwać nawet do trzech miesięcy. Należy pamiętać, że skóra w tym czasie może być opuchnięta i mocno się łuszczyć. Na końcowe efekty trzeba czekać aż do końca regeneracji.

Laser frakcyjny – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Metoda polegająca na zastosowaniu lasera frakcyjnego jest przeznaczona zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Biorąc pod uwagę jej wysoką skuteczność i zadowolenie tysięcy klientów, warto polecić ją osobom, które zmagają się z takimi problemami jak:

  • zmarszczki,
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny pooperacyjne,
  • blizny pooparzeniowe,
  • rozstępy,
  • przebarwienia.

Zmiany skórne, których nie chcemy, są podczas zabiegu usuwane, a dodatkowo możemy cieszyć się z takich efektów jak poprawa sprężystości skóry i widoczne jej odmłodzenie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu laserem frakcyjnym jest między innymi ciąża oraz karmienie piersią. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania, również w solarium. Przed zabiegiem nie można również stosować witaminy A i beta karotenu, ponieważ wpływają one na koloryt skóry. Przeciwwskazane jest też przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, z tego samego powodu nie można przyjmować alkoholu 24 godziny przed zabiegiem.

Opis zabiegu

Przed zastosowaniem lasera frakcyjnego, skóra musi zostać dokładnie oczyszczona i dezynfekowana. Później jest po prostu poddawana działaniu lasera. Na koniec na skórę nakładana jest maska kojąca. Cały zabieg trwa od 30 minut do godziny.