Powrót do formy po ciąży

6 lat ago admin 0

Po porodzie kobiety nie są zadowolone ze swojej figury, chętnie wróciłyby do wyglądu sprzed ciąży. Humor skutecznie psuje im pozbawiona jędrności skóra, obwisły brzuch i dodatkowe kilogramy. Trudno jest im zaakceptować te zmiany u siebie. Często prowadzi to do obniżenia samooceny, a w niektórych przypadkach nawet do depresji.

Dlatego też bardzo ważny jest dla nich powrót do dawnej figury. Proces ten jednak przebiega inaczej u każdej kobiety. Pomimo to istnieją sposoby na przyspieszenie tych zmian.

Sposoby na szybki powrót do formy po ciąży

Jest kilka sposobów na odzyskanie utraconej figury. Najważniejsze z nich to:

  • Zmiana diety -która jednak nie może być zbyt drastyczna, by nie osłabić organizmu, a jednocześnie dostarczyć odpowiednich witamin i mikroelementów karmiącej matce. Ważne, by wyeliminować z diety potrawy tłuste i kaloryczne.
  • Aktywność fizyczna – najlepszym wyjściem są ćwiczenia pod okiem instruktora. Można jednak skorzystać z gotowych zestawów ćwiczeń dostępnych np. na stronach internetowych. Dobrym rozwiązaniem są też treningi kondycyjne – wystarczy codziennie wychodzić na godzinny spacer, ale szybkim krokiem.
  • Masaż – doskonały sposób na zmniejszenie tkanki tłuszczowej, zwiększenie elastyczności i sprężystości mięśni. Wśród wielu rodzajów masażu warto wybrać masaż tajski.

Masaż tajski i jego działanie

Tajski masaż działa na ciało wielostronnie. Polega on na powolnym, rytmicznym uciskaniu kolejnych partii mięśni, a następnie ich rozciąganiu. Poprzez taki masaż ciało się rozciąga, mięśnie wzmacniają, a stawy uelastyczniają. Działa on również relaksująco i odprężająco. Ale najważniejsze są jego właściwości ujędrniające i wyszczuplające, a dodatkowo redukujące cellulit.

W tym miejscu warto wspomnieć o innej formie tego masażu, a mianowicie chodzi o masaż tajski z kompresami ziołowymi. Polega on na rozmasowaniu ciała, tak jak w tradycyjnym masażu tajskim. Dodatkowo jednak rozgrzewa się mięśnie przy użyciu podgrzewanych na parze kompresów ziołowych. Skóra tak potraktowana błyskawicznie odzyskuje sprężystość i jędrność.