Jakie są rodzaje opakowań kartonowych?

2 lata ago admin 0

Trudno sobie obecnie wyobrazić funkcjonowanie sklepów internetowych bez odpowiedniego rodzaju opakowań kartonowych. Jak się jednak okazuje, pomimo tego, że stykamy się z nimi praktycznie codziennie mało kto wie, jakie są ich poszczególne rodzaje i gdzie je można stosować.

Jakie opakowania kartonowe można zakupić?

Dla laika wybranie odpowiedniego rodzaju opakowania kartonowego nie jest specjalnie skomplikowane i zapewne wykorzystałby pierwsze z brzegu do zapakowania danej rzeczy. Jeśli jednak chce się to zrobić możliwie jak najlepiej, a więc i najbezpieczniej, zalecane jest wybranie odpowiedniego opakowania. Żeby to jednak zrobić, trzeba wiedzieć, co się ma do dyspozycji. Jakie są więc najpopularniejsze rodzaje opakowań kartonowych?

Rodzaje opakowań kartonowych

  1. Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem opakowania kartonowego jest model klapowy. Jego ogromną zaletą jest prosta konstrukcja, dzięki której złożenie go jest bardzo szybkie.
  2. Innego typu ciekawym rozwiązaniem są pudła dwuczęściowe. W tym wypadku ma się do czynienia z modelem, który składa się z nakładanego na pudełko wieka. Jego dużą zaletą jest możliwość łatwego otwierania.
  3. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są kartonowe opakowania wysuwane. Na ogół są one dość małe, ponieważ zawierają w sobie większą liczbę elementów.
  4. Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na pudełka jednoczęściowe. Takie modele wykonane są z jednego, najczęściej klejonego elementu. Ogromną zaletą tego modelu jest niezwykle krótki czas montażu.

Gdzie można zastosować poszczególne opakowania kartonowe?

Skoro już wiadomo, jakie są podstawowe i najpopularniejsze modele opakowań kartonowych, warto się teraz zastanowić, do czego mogą być one wykorzystywane i jak można je zastosować.

Jeśli chodzi o pierwszy rodzaj, czyli opakowanie klapowe, to jest ono szeroko wykorzystywane np. w przypadku paczek pocztowych lub kurierskich.

Model dwuczęściowy to standardowe opakowanie butów, natomiast kartonik wysuwany jest często wykorzystywany jako opakowanie na biżuterię czy też oczywiście jest standardem dla pakowania zapałek. Jeśli chodzi o pudełka jednoczęściowe, to są one używane najczęściej w branży farmaceutycznej.