Jakimi kryteriami kierować się, wybierając rozrząd silnika?

5 lat ago admin 0

Rozrząd jest bardzo istotnym elementem, jeśli chodzi o silnik. Zniszczony lub nie działający, tak jak należy może poważnie zniszczyć silnik lub całkowicie go uszkodzić uniemożliwiając dalsze z niego korzystanie przez co narazimy się nie tylko na niebezpieczeństwo, jeśli zdarzy nam się to w czasie jazdy, ale także bardzo wysokie koszty wymiany całego silnika, który jest sercem całego samochodu. Warto więc wybierać rozrząd rozważnie i kierować się wytycznymi, które będą właściwe.

Kryteria przy wyborze rozrządu silnika

Ten element silnika napędza całą machinę dzięki, której cały silnik działa bez zarzutu. Wybierając rozrząd powinniśmy wybierać taki, który przede wszystkim pasuje do danego modelu auta, jego rocznika i całego silnika.
Na szczęście do popularnych aut nie brakuje zamienników, które są stosunkowo tańsze, ale i te musimy dobrze dobierać, bo nie warto kierować się tylko ceną, kosztem zniszczenia lub uszkodzenia silnika.
Musimy więc dobierać rozważnie.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest fakt, że nie powinniśmy kupować używanych pasków rozrządu, które wcześniej były demontowane i używane przez kogoś innego.

Paski są wykonane z kauczukowego materiału, przez co mają swoją określoną żywotność. Na stronach producentów bardzo wielu firm widnieje informacja, że niepolecane jest montowanie owego produktu, jeśli minęło dłużej niż 5 lat od jego produkcji.

Kupując produkt używany nie wiemy tak naprawdę, ile czasu ktoś używał rozrząd silnika i ile on u nas będzie działał bez zarzutu.

Jest to bardzo ważny element i nie rozważną decyzję o kupnie używanego rozrządu możemy przypłacić jeszcze większymi problemami jak zniszczenie silnika, a co za tym idzie, jeszcze większe koszty związane z jego późniejszą wymianą. Jest to gra zdecydowanie nie warta świeczki i nie powinniśmy ryzykować.

Na rynku możemy kupić same paski rozrządu lub całe zestawy z dodatkowymi elementami co jest korzystne, bo wymieniając pasek powinniśmy wymienić także taki element jak pompa cieczy chłodzącej. Owe działanie przedłuży zdecydowanie żywotność naszego silnika, który bez wątpienia jest sercem każdego auta.