Na co zwrócić uwagę, wybierając transporter dla gryzonia?

5 lat ago admin 0

Każdy posiadacz gryzonia wie, jak ważny jest właściwie dobrany transporter. W końcu każde zwierzę trzeba chociaż raz na jakiś czas zabrać do weterynarza, czy po prostu przewieźć z miejsca na miejsce. Transporter dla gryzonia bardzo ułatwia tą czynność, bo zapewnia zwierzakowi spokojną i bezpieczną podróż.

Wielkość transportera dla gryzonia

Wielkość transportera dla gryzonia ma kluczowe znaczenie. Dobry, powinien być na tyle duży, by zwierzątko swobodnie do niego weszło i mogło się w nim wygodnie położyć. Równocześnie, nie może on być jednak zbyt duży. Myszy i szczury nie lubią zbyt wiele wolnej przestrzeni. Czują się wtedy zagrożone. Zbyt duży transporter nie zabezpieczy też zwierzęcia w czasie podróży. W wypadku gwałtownego hamowania samochodu, czy tramwaju – nieszczęsny pupil może obijać się o wewnętrzne ściany transportera. To nie dosyć, że jest nieprzyjemne – to może zakończyć się groźnie dla zdrowia naszego ulubieńca.

Rodzaj zamknięcia

Transportery dla gryzoni mają różne rodzaje zamknięcia. Niektóre są zamykane na pokrywę, inne mają drzwiczki na zatrzask, czasami pojawiają się jeszcze inne warianty. Wszystko jest uzależnione od wyobraźni ich projektantów. Ważne jednak, by szukać transportera, którego zamknięcie jest w 100% pewne. Powinno też być wygodne w użyciu i niezbyt skomplikowane.

Materiały

Materiał, z którego wykonany jest transporter, powinien być łatwy w czyszczeniu. Najlepiej by był on zrobiony z tworzywa, które wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, aby nadać mu dobry wygląd i pozbyć się wszystkich nieczystości, które pozostaną po podróży. Higiena gryzonia jest bardzo ważna. Gdyby transporter nie był regularnie czyszczony, to mogłyby rozwijać się w nim chorobotwórcze drobnoustroje. Ich obecność mogłaby zagrozić zdrowiu naszego ulubieńca.

Cena transportera

Transportery dla gryzoni są stosunkowo drogie. Można jednak szukać oszczędności w sieci. Internetowy sklep zoologiczny oferuje dużo niższe ceny za te same modele transporterków, niż sklepy stacjonarne. Dlaczego? Bo w sieci nie trzeba ponosić wysokich kosztów utrzymania lokalu.