Wspaniałe miasto Szczecin

11 lat ago admin 0

Szczecin jest miastem pod każdym względem wyjątkowym i powinniśmy sobie ten fakt uświadomić, jeśli chcemy znać uroki naszego kraju. Jeszcze niedawno przeciętnemu Polakowi miasto to kojarzyło się z upadającą stocznią, z portem i oczywiście Niemcami, którzy gromadnie przybywają tu na zakupy. Częściowo jest to prawda, ale nie może ten fragment szczecińskiej codzienności przyćmiewać jego całościowego wizerunku.

Otóż rzeczywiście, w Szczecinie działa stocznia i port, które stanowią o wysokim rozwoju gospodarczym regionu oraz dają zatrudnienie tysiącom ludzi. Ale to można rozpatrywać chyba tylko , jako zjawisko pozytywne. Poza tym naturalnie, ze względu na swoje przygraniczne położenie, Szczecin jest często odwiedzany przez Niemców.

Względy turystyczne Szczecina

Przybywają oni do nas zarówno na wspomniane zakupy, ale również ze względów turystycznych, gdyż Szczecin jest przepięknym miastem. A to, że zostawiają w naszym kraju pieniądze świadczy o tym, że zjednoczona Europa nie ma granic i możemy korzystać z obcego kapitału. To tyle w kwestii wyjaśnienia trzech najbardziej znanych mitów na temat Szczecina.

Należy sobie bowiem uświadomić, że jest to miasto bardzo piękne i atrakcyjne pod względem turystycznym. Znajduje się tu wiele zabytków światowej klasy, których zwiedzanie może nam przysporzyć niezapomnianych wrażeń.Jeśli odwiedzimy Szczecin to niewątpliwie musimy zobaczyć Wały Chrobrego, Basztę, liczne klasycystyczne rezydencje i pałace, secesyjne zabudowy w centrum miasta, kościoły, rynek, Ratusz i wiele innych ciekawych miejsc. Szczecin posiada bardzo dobrze rozbudowane zaplecze turystyczne, które pozwoli nam w pełni rozkoszować się urokami miasta.

Możemy zatrzymać się w jednym z kilkunastu dobrych hoteli. A należy podkreślić, że każdy hotel w Szczecinie to najwyższa jakość usług. W mieście znajduje się też wiele miejsc, w których możemy się rozerwać i miło spędzić czas. Zamiast więc wierzyć w mity na temat Szczecina, lepiej samemu odwiedzić to miasto i poznać jego uroki.