Ferie w Krakowie – zabytki, nocleg, jedzenie

5 lat ago admin 0

Kraków to bez wątpienia jedno z najciekawszych miejsc na terenie Polski. Co roku wielu turystów decyduje się odwiedzić miasto, zaliczane do czołówki najpiękniejszych na świecie. Czego można tu oczekiwać?

W Krakowie na odwiedzających czeka moc atrakcji w postaci przepięknych zakątków i wspaniałych zabytków. Jednym z najważniejszych miejsc, od których należy zacząć zwiedzanie, jest Stare Miasto. To właśnie tu, w samym sercu Krakowa, znajdują się słynne Sukiennice i Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Rynek Główny, zachwycający niepowtarzalnym klimatem i architekturą, jest także idealnym miejscem na spacer, podobnie jak położone w pobliżu Planty. Poza Starym Miastem bardzo istotną częścią Krakowa jest także dawna siedziba polskich władców, czyli Wawel. Na ulokowanym na wzgórzu punkcie turyści mają szansę zwiedzić nie tylko Zamek Królewski, ale także przepiękną Bazylikę. Warto zajrzeć również do znajdującej się u podnóża Wawelu Smoczej Jamy i rzeźby przedstawiającej postać Smoka Wawelskiego.

Z całą pewnością Kraków to również potężna baza noclegowa. Na terenie całego miasta czeka na turystów mnóstwo różnorodnych opcji. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie jednak wynajęcie czegoś w okolicach Wawelu z uwagi na dobre położenie i bliskie sąsiedztwo wielu wartych odwiedzenia miejsc historycznych. Goście mogą znaleźć tu świetne hotele, kwatery czy apartamenty w atrakcyjnych cenach.

Poza noclegiem ważne są również posiłki. Na szczęście nietrudno o dobre jedzenie w Krakowie. Doskonałym przykładem miejsca, które serwuje gościom naprawdę wyśmienite dania, jest położona nieopodal Wawelu Restauracja pod Baranem. Lokalizacja ta jest niezwykle dogodna – zwiedzający bez problemu, w krótkim czasie, mogą dotrzeć stąd pieszo do wielu ważnych punktów i zabytków. Warto dodać, że Restauracja Pod Baranem cieszy się ogromnym uznaniem odwiedzających i zbiera doskonałe recenzje – głównie ze względu na wspaniałą, polską kuchnię i przystępne ceny. Serwowane tu dania to gwarancja świeżości – obsługa przygotowuje je dopiero po zamówieniu, do tego z najwyższej jakości produktów. Na ten moment Restauracja Pod Baranem to najlepsza restauracja w Krakowie, czego dowodem jest także prestiżowe wyróżnienie przez Przewodnik Michelin.