Jak dbać o czystość w toalecie?

8 lat ago admin 0

Wszystkim nam zależy na tym, by w naszym domu panowała czystość i przyjemny zapach. Ciężko nam tolerować nieprzyjemną woń rozkładających się śmieci czy nadgniłych owoców i przejść obojętnie nad stertą piętrzących się w zlewie brudnych naczyń.

Szczególną uwagę powinniśmy poświęcić odpowiedniej dbałości o łazienkę i toaletę. Utrzymanie tych pomieszczeń w czystości to absolutna konieczność, nie tylko ze względów estetycznych, ale również higienicznych. Na brudnych sanitariatach szybko znajdą się bakterie a dalsze lekceważenie sprzątania może poskutkować nawet pojawieniem się w domu niechcianych gości – rybików czy karaluchów.

Czystość w toalecie to dbałość o szczegóły

Oprócz oczywistości, czyli regularnym czyszczeniu i odkażaniu zlewu łazienkowego, wanny/kabiny prysznicowej oraz muszli klozetowej musimy też dbać o to, by nie panowała tam nadmierna wilgoć. Jeśli nie mamy w łazience nawet małego okienka czy wywietrznika niebawem wyhodujemy sobie pleśń. Aby temu zapobiec po gorącym prysznicu zostawiajmy uchylone drzwi, aby wilgoć nie skraplała się na ścianach i sanitariatach. Jeśli zamiast kabiny prysznicowej mamy wannę zaopatrzmy się w ściereczkę, którą po każdej kąpieli będziemy wycierać brzegi wanny i ściany, wtedy nie będzie gromadzić się tam wilgoć.

Nieprzyjemny zapach

Trzeba też raz na zawsze rozprawić się z nieprzyjemnym zapachem bijącym z odpływów kanalizacyjnych. Bardzo często te niepożądane wrażenia zapachowe spowodowane są częściową niedrożnością rur. Zbierają się tam włosy zmieszane z resztkami mydła czy szamponu i najzwyczajniej w świecie gniją. Można próbować walczyć z tym zjawiskiem domowymi sposobami, ale będzie to skuteczne tylko wtedy, gdy zanieczyszczenia są niewielkie. Przy poważniejszym problemie nie poradzimy sobie sami i konieczne jest wezwanie fachowców. Czyszczenie rur specjalnymi urządzeniami wyposażonymi w głowice ciśnieniowe da o niebo lepszy efekt niż chemikalia dostępne w supermarketach.