Jaki krem do rąk wybrać? Zwróć uwagę na te składniki!

6 lat ago admin 0

Dłonie to wizytówka każdego człowieka. Możemy być elegancko ubrane, w pełnym makijażu, ale zaniedbane dłonie zdradzą nasz wiek i powierzchowne podejście do spraw urody. Skóra rąk pozbawiona nawilżenia staje się szorstka i popękana. Co więcej, objawom tym towarzyszą czerwone plamy oraz uczucie swędzenia, pieczenia, a nawet bólu. Żeby temu zapobiec, sięgamy po różne kremy, zarówno drogeryjne, jak i apteczne, ale rezultaty często nie spełniają naszych marzeń o jedwabiście gładkich i zmysłowych dłoniach. Dzieje się tak, ponieważ w ich składzie brakuje aktywnych substancji, które poprawiają kondycję skóry. Jaki więc skład powinien mieć krem do rąk, który wybieramy? Oto podpowiedź.

1. Masło shea

Nazwane też czasem masłem Karite to bardzo popularny i bardzo skuteczny składnik. Uzyskuje się je z nasion drzewa, które rośnie w Afryce – Masłosza Parka. Regeneruje i nawilża skórę, chroni ją, a ponadto nie uczula.

2. Mocznik

Dzięki swojej zdolności zatrzymywania wody w naskórku jest niezastąpionym składnikiem w kremach do pielęgnacji dłoni bardzo suchych, skóry atopowej oraz w okresie menopauzy.

3. Witaminy A, E i C

Witamina A przeciwdziała powstawaniu nieestetycznych przebarwień na dłoniach, witamina E chroni przed działaniem wolnych rodników, które wpływają na starzenie się skóry. Z kolei witamina C niweluje przebarwienia i jednocześnie rozjaśnia skórę dłoni.

4. Składniki tłuszczowe

Może to być wazelina, olej parafinowy czy na przykład silikony. Ich zadaniem jest tworzenie na skórze warstwy ochronnej, która zabezpiecza przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, przede wszystkim mrozu i wiatru.

5. Algi

Często wykorzystuje się je w kremach, ponieważ znane są z działania odżywczego oraz chronią skórę przed utratą elastyczności.

6. Masło kakaowe

Nie tylko chroni przed niebezpiecznym promieniowaniem UV, ale dodatkowo wpływa na poprawę kolorytu skóry.