Jak odżywić włosy, gdy na dworze mróz?

6 lat ago admin 0

Zima niestety ale wpływa bardzo negatywnie na kondycję włosów. Ciągły mróz, wiatr i uciskanie czapkami są w stanie znacznie je zniszczyć. Dlatego też niezwykle ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja w tym okresie.

Nawilżenie

OLEJEK ARGANOWY
OLEJEK ARGANOWY

Przede wszystkim niezwykle ważne jest odpowiednie nawilżanie włosów w tym okresie. Świetnie więc sprawdzi się olejek arganowy do włosów. Nie tylko dobrze je nawilży, ale również zapobiegnie ich elektryzowaniu, które jest niezwykle uciążliwe i włosów zwyczajnie nie da się ich dobrze ułożyć.

Ochrona

Pielęgnacja włosów w okresie zimowym obejmuje również ich odpowiednia ochronę. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby odżywka do włosów spełniała tę funkcję. Na powierzchni włosa wtedy tworzy się specjalna powłoka, która chroni go przed szkodliwym oddziaływaniem mrozu, czy wiatru. Ważne jest również dopasowanie odpowiedniego szamponu, który również powinien wzmacniać samą strukturę włosa. Z pewnością inne kosmetyki powinno się używać w okresie letnim, niż w okresie zimowym.

Dieta

Niezwykle ważne jest również przestrzeganie odpowiedniej diety. Bardzo ważne jest dbanie o to, aby organizm dostał wszystkie potrzebne witaminy i składniki odżywcze. Tylko wtedy włosy będą również odpowiednio odżywione i tym samym silne. Dlatego też, jeżeli wraz z pożywieniem nie jest się w stanie dostarczyć wszelkich potrzebnych składników, to warto je uzupełniać w formie suplementów diety.

Podcinanie końcówek

Bardzo ważne jest również regularne podcinanie końcówek. Znacznie wzmacnia to włosy. Ponadto, jeżeli niepodcięte, zniszczone końcówki sprawią, ze włosy będą niszczyć się dalej. Dlatego też nawet jeśli zapuszcza się włosy, to warto podcinać je chociaż minimalnie i przynajmniej raz na trzy miesiące. Należy również zapewnić odpowiednią ochronę końcówek, które zwyczajnie się łamią. W tym celu warto zakupić specjalne serum do końcówek. Nie tylko sprawia ono, że zniszczone końcówki będą wyglądały znacznie lepiej, ale również będzie chronić je przed dalszym niszczeniem się ich.