Na czym polega plastyka powiek?

4 lata ago admin 0

Współczesna medycyna estetyczna daje nam możliwości, jakich nie mieli nasi przodkowie, a mianowicie pozwala nam naprawić błędy natury. Taką chirurgiczną korektą wyglądu jest niewątpliwie plastyka powiek.

Po co wykonuje się plastykę powiek?

Przede wszystkim, by lepiej wyglądać i podkreślić piękno swoich oczu. Niemniej niekiedy plastyka powiek jest konieczna, gdyż dyktują ją względy zdrowotne. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy zwisający z powieki fałd skóry ogranicza pole widzenia oka.

Plastyka powiek dotyczy także sytuacji, gdy pacjent chce się pozbyć worków pod oczami lub tak zwanych kurzych łapek, czyli zmarszczek mimicznych. Z pomocą wykwalifikowanego chirurga jest to jak najbardziej wykonalne.

Na czym głównie polega plastyka powiek?

Zabieg ten wiąże się przede wszystkim z koniecznością wycięcia zbędnej skóry, czy to nad górną, czy to nad dolną powieką. Usuwana jest także tak zwana poduszeczka, w której zgromadził się niepotrzebny tłuszczyk.

Oczywiście plastyka powiek odbywa się w znieczuleniu miejscowym. A opiera się on głównie na założeniu, by nacięcie na powiece było jak najmniejszych rozmiarów. Lekarze chirurdzy zdają sobie sprawę, że oko i jego okolice to bardzo wrażliwa strefa i wszelkie czynności wokół niej trzeba podejmować z ogromną precyzją ruchów i starannością.

Jakie są zalecenia po przeprowadzonej plastyce powiek?

Pacjent, który się jej poddał, musi wypoczywać co najmniej dziesięć dni. Nie powinien w tym czasie niczego dźwigać ani uprawiać intensywnego sportu.

Dodatkowo zaleca się, by nosił przez miesiąc ciemne okulary, bo po zabiegu plastyki powiek jego oczy są nieco nadwrażliwe na światło. By złagodzić ból wynikający z przeprowadzonego zabiegu- powinien także robić sobie zimne okłady wokół operowanego miejsca.

Kto nie może poddać się plastyce powiek?

Po pierwsze osoby, które mają problemy z krzepnięciem krwi. Uważać na ten zabieg powinny osoby z niestabilnym ciśnieniem i nadczynnością tarczycy. Plastyka powiek nie jest polecana także pacjentom z ropnymi infekcjami skóry oraz tym, którzy cierpią na cukrzycę.