W jaki sposób wydłużyć żywotność smartfona?

6 lat ago admin 0

Właściwa troska o stan techniczny i wizualny telefonu komórkowego jest bardzo istotna. Koszty napraw wszelkich uszkodzeń i awarii telefonów wraz z trudnościami zeń wynikającymi można zniwelować poprzez mądry dobór odpowiednich akcesoriów do naszego telefonu komórkowego.

Pamiętajmy, że w wielu sytuacjach naprawa telefonu nie jest możliwa i tylko właściwa eksploatacja wraz z wykorzystaniem dedykowanych akcesoriów jest w stanie ochronić nasz telefon, a co za tym idzie — naszą kieszeń.

Najczęściej występujące awarie telefonów

Do podstawowych uszkodzeń telefonów komórkowych zaliczyć na pewno można wszelkie problemy związane z obudową oraz ekranem naszego telefonu. Oba te elementy są narażone na tarcie, nacisk, upadek oraz wilgoć. Troska o obudowę i ekran pozwala zachować nie tylko właściwości użytkowe telefonu, ale i jego dobry wygląd. Do dyspozycji klientów oddano wiele rodzajów akcesoriów ochronnych do naszych telefonów.

W celu zabezpieczenia obudowy stosować można tzw. Case’y. Są one wykonane z różnych materiałów i to od nich oraz wykonania zależy ich koszt. Obudowy ochronne są zrobione ze skóry, gumy, różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Ochraniają one boki oraz tylną powierzchnię telefonu, a w przypadku futerałów z klapką – dodatkowo ekran. Istnieją również specjalne obudowy do przechowywania telefonów w obecności wody. Pamiętajmy, że zalany telefon często może się równać z jego całkowitym uszkodzeniem.

Do kolejnej grupy istotnych akcesoriów zaliczyć trzeba na pewno różnego rodzaju elementy ochronne ekranu. Są nimi najczęściej naklejane szkło hartowane, folie oraz powłoki chemiczne. Szkło hartowane sprzedawane jest wraz z akcesoriami ułatwiającymi oczyszczenie i naklejenie szkła. Powyższe akcesoria nie kosztują wiele i mogą znacząco pomóc użytkownikom, szczególnie że naprawa uszkodzonego telefonu, zwłaszcza obudowy i wyświetlacza może być bardzo kosztowna i na ogół nie jest obsługiwana w ramach serwisu gwarancyjnego.

Mając telefon, warto również zadbać o jego zawartość. Należy korzystać z dedykowanych ładowarek i kabli, co zabezpieczy baterię i płytę główną urządzenia. W trosce o dane zlokalizowane na telefonie dobrze co jakiś czas wykonać backup na komputer/zewnętrzną kartę pamięci.