Wybierz mieszkanie w Mydlnikach

11 lat ago admin 0

Mało kto wie o tym, że Mydlniki zaopatrywały kiedyś w wodę dużą część średniowiecznego Krakowa i okoliczne wsie. Edykt o budowie mydnickiego jazu, spiętrzającego wodę Rudawy i nawadniającego okolice Plant oraz ul. Czystej i Łobzowskiej (Górne i Dolne Młyny) wydał w XIII wieku Władysław Łokietek.Woda docierała tym systemem do całego miasta, a od 1533 r. drewniane wodociągi doprowadzały ją nawet do komnat królewskich na Wawelu.

Kiedyś Mydlniki były miejscem o strategicznym znaczeniu dla Krakowa. Dziś są one jedną z części VI Dzielnicy (Bronowic), w której natura wciąż odgrywa niebagatelną rolę, a ilość miejsca wciąż pozwala na zabudowę na potrzeby przyszłych mieszkańców Bronowic, którzy mając dość wielkomiejskiego zgiełku, przenoszą się do mniej uczęszczanych miejsc Krakowa.

Szczególnie zadowolone powinny być młode pary oraz małżeństwa z dziećmi. Dzięki metrażowi, wykończeniu oraz powierzchni budynków w mieszkaniu można poczuć się tak, jakbyśmy mieszkali w prywatnym domu. Wśród ofert można znaleźć mieszkania w naprawdę kameralnych budynkach, liczących zaledwie po 3-4 mieszkania. Standard oddawanych pod klucz mieszkań w tej lokalizacji zalicza się do wysokiego – nie ma mowy o mimowolnym nawet podsłuchiwaniu przez sąsiada. Budynki przeważnie są ogrodzone, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa naszego i naszych dzieci na terenie naszego osiedla. Deweloperzy świetnie rozumieją, że to dom ma być dla nas, a nie my dla domu – zwłaszcza, jeśli ciężko na niego pracujemy, zasługujemy na komfortowy odpoczynek w dogodnych warunkach.

Odpoczynkowi w Mydlnikach służą okoliczne zielone płuca – Las Zabierzowski oraz Jurajski Rowerowy Szlak Orlich Gniazd, gdzie mogą udać się miłośnicy aktywnego wypoczynku.