Jak zachować intensywny kolor włosów farbowanych?

7 lat ago admin 0

Kobiety kochają zmieniać kolory włosów – jest to fakt, któremu ciężko zaprzeczyć. Jednakże częsta ingerencja tak silnych kosmetyków sprawia, że włosy stają się słabsze, a sama barwa zaczyna blaknąć, włosy przestają się zdrowo świecić i układać. Dlatego tutaj na ratunek przyjdą pewne kosmetyki i rytuały, które warto włączyć do codziennej pielęgnacji.

Uwielbiam kolor czerwony na włosach. Po prostu czuję się w nich seksownie i tak kusząco. Jednak zawsze dwa tygodnie po farbowaniu, kolor zaczyna być mniej intensywny, a ja szybko umawiam nową wizytę u fryzjera. Widzę niestety efekty swoich działań, włosy są suche, szybciej się łamią, a w moim portfelu zaczyna ubywać coraz więcej pieniędzy, bo takie farbowanie to koszt co najmniej 150 zł za jednym razem – a wizyty są prawie dwie w miesiącu! Jak temu zaradzić?

– Natalia choć kocha farbowanie, to zastanawia się jak zaradzić na swoje problemy.

Rozwiązanie jest prostsze niż nam się wydaje. Czasami wystarczy tylko zmiana kosmetyków do codziennej pielęgnacji, o czym niestety zapominamy. Uważamy, że lepiej kupić szampon do włosów farbowanych, omijając dużym krokiem podstawy. Zapominamy, że nawet szampony i odżywki do włosów z inną niż naturalna, barwą mają za zadanie nawilżyć, umyć i odświeżyć skórę głowy i kosmyki, a wybierając rozwiązanie na kolejny problem, zamykamy się w błędnym kole. Nie leczymy głównego problemu, którym jest płowienie się koloru!

Dlatego stosowanie odżywek, szamponów i serum do wzmocnienia koloru sprawi, że będziemy rzadko je farbować, tylko w momencie odrostów, a tym samym mniejsza ingerencja tak mocnej chemii sprawi, że łatwiej będzie nam zachować zdrowy i promienny wygląd naszej fryzury. Mamy nadzieje, że po naszej poradzie, pójdziesz do łazienki i zweryfikujesz to, jaki szampon czy jaka odżywka leży koło wanny czy prysznica i czym prędzej zrobisz zakupy w drogerii internetowej, aby zakupić odpowiednie kosmetyki.