Długi weekend w listopadzie. Gdzie spędzić?

5 lat ago admin 0

Długi weekend to zawsze dobry pomysł na to, aby wybrać się na wycieczkę i odwiedzić ciekawe miejsce. Jak się okazuje niekoniecznie trzeba opuszczać granice Polski, ponieważ na jej terenie znajduje się wiele wyjątkowych miast, które mogą pochwalić się ciekawą historią, a co za tym idzie również wyjątkowymi zabytkami. W tym artykule powiemy sobie, które z polskich miast sprawdzą się podczas takiego wyjazdu.

Wrocław – stolica Dolnego Śląska i miasto stu mostów

Wrocław od lat stanowi punkt na mapie Polski, który każdego roku odwiedzają spore rzesze turystów. Nadchodzący długi weekend listopadowy, który przypada pomiędzy 9-11 dniem tego miesiąca to idealna okazja, żeby je odwiedzić i poznać jego najciekawsze zakamarki. Ostrów Tumski i Rynek wrocławski z przepięknym Ratuszem to tylko jedne z licznych możliwości spędzenia wolnego czasu. Wrocław ma w swojej ofercie również miejsca, w które warto wybrać się większą grupą, dlatego śmiało można się do niego udać w gronie znajomych. Aby w komfortowych warunkach się do niego dostać, warto rozważyć wynajem busa.

Kraków – spotkanie ze Smokiem Wawelskim

Kraków to kolejna destynacja, która nie powinna umknąć naszej uwadze. Wawel z ziejącym Smokiem Wawelskim, jak i również wizyta w kopalni soli w Wieliczce to obiekty, które robią na turystach spore wrażenie. Spacer klimatycznymi uliczkami z grupą znajomych pozwoli nam miło spędzić czas. Jeżeli rozważamy wyjazd większą ekipą, to skorzystajmy z rozwiązania, jakim jest przewóz osób, co pozwoli na zminimalizowanie kosztów wyjazdu i wygodną podróż.

Zakopane – z wizytą u Niedźwiedzia Polarnego

Zakopane to świetny pomysł dla osób kochających góry. Spacer do Morskiego Oka oraz Krupówki i odwiedzenie urzędującego na nich od lat Niedźwiedzia Polarnego z całą pewnością przypadną nam go gustu. Aby nie martwić się ciężkim powrotem do domu po wielu godzinach pieszych wędrówek, sugerowanym rozwiązaniem będzie wynajęcie transportu.