Części do BMW – nowe czy używane?

3 lata ago admin 0

BMW to działający od ponad 100 lat koncern motoryzacyjny, który zajmuje się produkcją samochodów osobowych i motorów. Niestety nawet niemiecka precyzja nie jest w stanie zagwarantować maszynie „nieśmiertelności”. Pojawienie się problemów z funkcjonowaniem pojazdu należy bezzwłocznie rozwiązać poprzez zakup nowych lub używanych części do auta.

Jakie części do BMW wybrać – nowe czy używane?

Terminy niezawodności i wytrzymałości są często wymieniane przy pojazdach marki BMW, ale jednak nic nie trwa wiecznie. Codzienna eksploatacja auta prędzej czy później może spowodować pojawienie się mniej lub bardziej poważnych usterek. Problemy z funkcjonowaniem samochodu nigdy nie zwiastują niczego dobrego. W większości przypadków to zaledwie kwestia czasu aż nadejdzie moment, aby dokonać wymiany uszkodzonego elementu. W jaki sposób należy dobrać urządzenia? Lepiej zdecydować się na nowe czy używane części do BMW?

Czy warto zakupić nowe części do samochodu?

Jedną z największych zalet zakupu nowych części jest oczywiście fakt, że nigdy wcześniej nie były używane. Produkt powinien wówczas gwarantować zadeklarowaną przez producenta żywotność. Niestety w przypadku marki BMW pojawia się niezwykle istotny problem w postaci dużych kosztów. Serwisowanie aut niemieckiego koncernu okazuje się naprawdę drogie w stosunku do pojazdów innych marek. Dlatego też gros osób zamiast zakupu nowych i oryginalnych części decyduje się na zamienniki.

Wiele części będących zamiennikami oferuje znacznie gorszą jakość niż oryginalna część. Niższa cena rzutuje jednocześnie na staranności wykonania – tym sposobem pozornie ekonomiczne rozwiązanie okazuje się przyczyną generowania dodatkowych kosztów m.in. przez kolejne wizyty u mechanika w celu diagnozy i naprawy czy zakupu kolejnych elementów do wymiany.

Czy warto zakupić używane części do BMW?

Niezwykle częstym powodem zakupu komponentów z drugiej ręki jest przede wszystkim cena. Trudno zaprzeczyć, że części z auto szrota są niejednokrotnie o kilkaset procent tańsze aniżeli nowy sprzęt. Niższe koszty zakupu niekoniecznie muszą rzutować na kiepskim stanie urządzenia – w wielu przypadkach okazuje się, że używane podzespoły i elementy działają przez naprawdę długi czas. Dlatego przed zakupem należy dokładnie zgłębić historię produktu (np. ile służył poprzedniemu kierowcy). Istotną informacją jest fakt, że praktycznie większość używanych części do BMW jest w pełni oryginalna. Te natomiast, jak wcześniej zostało wspomniane, charakteryzuje o wiele lepsza wytrzymałość. Dzięki temu wymienione urządzenie może zagwarantować niezbędne poczucie bezpieczeństwa w trakcie jazdy i zmniejszyć ryzyko ponownej usterki.