Jak oczyszczanie organizmu z toksyn wpływa na samopoczucie?

7 lat ago admin 0

Zanieczyszczony przez toksyny organizm nie działa w prawidłowy sposób, a ty to odczuwasz. Właśnie dlatego tak ważne jest, abyś od czasu do czasu przeprowadził kurację oczyszczająca, dzięki której oczyścić organizm.

Zastanawiasz się, dlaczego powinieneś przeprowadzić kurację oczyszczającą organizm? Po to, aby poczuć się lepiej niż dotychczas. Toksyny, które są magazynowane w organizmie, powodują spadek energii, hamują pozytywne procesy zachodzące w organizmie i sprawiają, że jesteś niezwykle ociężały. Jeżeli chcesz poczuć przypływ dobrego samopoczucia, to oczyszczenie organizmu jest wskazane.

Poprawa samopoczucia – czy to możliwe?

Usuwając z organizmu toksyny, przywrócisz sobie dobre samopoczucie. Zaczniesz być pełen energii i częściej będziesz się uśmiechał. Wszystko dlatego, że pozbędziesz się z organizmu substancji zaburzających jest prawidłowe funkcjonowanie. To główny powód, dla którego powinieneś pomyśleć o detoksie.

Masz coraz większy problem ze wstaniem z łóżka? Nie masz na nic siły? Może się okazać, że to właśnie toksyny powodują, że nie masz siły. Pozbycie się ich nie będzie łatwe, ale z pewnością warto się samodzielnie przekonać, jak bardzo negatywny wpływ mają one na nasz organizm.

Mit: detoks obniża samopoczucie

Wiele osób uważa, że detoks ma negatywny wpływ na samopoczucie i właśnie podczas jego trwania, ono spada. Okazuje się, że specjaliści przyznają, że niektóre osoby mogą – w początkowej fazie oczyszczania organizmu – czuć się gorzej. Nie jest to jednak wina detoksu, ale zaburzenia równowagi organizmu spowodowanego zmianami, czyli usuwaniem toksyn.
Aby nie okazało się, że z uwagi na samopoczucie musisz przerwać detoks, najlepiej przeprowadzić go w czasie wolnych np. od aktywności zawodowej. Urlop może być pierwszy krokiem do lepszego samopoczucia.

Powolne uwalnianie endorfin

Po zakończeniu kuracji oczyszczającej organizm z toksyn, twoje ciało zostanie wypełnione endorfinami. A to dlatego, że wreszcie będzie wolne od zanieczyszczeń. W swoim ciele poczujesz się lekko i swobodnie, będziesz miał również siły na podjęcie kolejnych wyzwań, np. zawodowych.

Od endorfin, a dokładniej ich obecności w organizmie, można się… uzależnić. Dobrym pomysłem jest, abyś w trakcie detoksu zacząć ćwiczyć. W ten sposób aktywność fizyczna zacznie kojarzyć ci się z czymś miłym, nie tylko wysiłkiem. Jest to o tyle ważne, że ćwicząc, są uwalniane właśnie endorfiny.

Samopoczucie na odpowiednim poziomie

Po kuracji oczyszczającej, która może trwać zarówno jeden dzień, weekend, jak i 14 dni, poczujesz się wreszcie dobrze w swoim ciele. Nie będziesz odczuwał żadnych dolegliwości chorobowych, bóli mięśni, głowy, stawów. Wszystko będzie funkcjonowało, jak należy, ponieważ ciało będzie pozbawione toksyn, które je wyniszczały.

Ponieważ oczyszczanie organizmu wiąże się z modyfikacją dotychczasowych przyzwyczajeń żywnościowych, musisz pamiętać o skonsultowaniu się z lekarzem. Taki określi, czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzania detoksu, pouczy cię również w kwestii diety i dozwolonych produktów.