Mało znane miejsca w Pradze. Co zobaczyć?

4 lata ago admin 0

Praga od lat przyciąga wielu turystów. To miasto, które świetnie nadaje się zarówno na dłuższe wakacje, jak i na wycieczki jednodniowe. Praga zachwyca zarówno młodych, jak i starszych turystów historycznymi zabytkami, pięknymi miejscami oraz zapierającymi dech w piersi widokami, i to o każdej porze roku. Oprócz znanych miejsc jest wiele takich, o których nie przeczytamy w przewodnikach, a które zdecydowanie trzeba zobaczyć!

Wycieczka jednodniowa do Pragi – co warto zobaczyć?

Już jeden dzień spędzony w Pradze z profesjonalnym przewodnikiem może sprawić, że oprócz znanych wszystkim, wyjątkowych miejsc, zwiedzi się także te mniej oblegane przez turystów, ale jakże warte uwagi. Oprócz więc Mostu Karola, Hradczan czy też ujrzenia tablicy pamiątkowej Świętego Jana Nepomucena, koniecznie warto zobaczyć inne, piękne i bardzo ciekawe atrybuty tego miasta. Do takich niewątpliwie należy: tajemnicze wzgórze, które znajduje się około sześć kilometrów za miastem – Divoká Šárka. To miejsce zachwyci każdego, kto kocha naturę i przyrodę oraz uwielbia długie spacery na świeżym powietrzu. To tutaj bowiem oczom turystów ukażą się cudowne wodospady, krajobrazy skalne oraz malowniczy teren, który zdecydowanie zachęcają do spaceru z rodziną i bliskimi. Kolejny, mało znany, a obowiązkowy punkt to niewątpliwie wizyta w Browarze „U Fleka”. Tego piwa koniecznie trzeba spróbować będąc w Pradze. Samo miejsce tworzy ciekawy klimat, a obsługa zdecydowanie staje na wysokości zadania. Będąc w Pradze, nie można nie spróbować lokalnej, wyśmienitej kuchni. Knedle w znanej restauracji „U Kocura” zachwycą nawet najbardziej wymagających smakoszy. Kolejnej atrakcji raczej próżno szukać w przewodnikach. Ściana Johnson Lennona wypełniona kolorowym i modnym graffiti to miejsce, które zachwyca nie tylko młodych ludzi. To tu bowiem można zobaczyć słowa z tekstów piosenek Beatlesów, które oprawione są w bardzo niesamowity sposób.

Jak widać, Praga to nie tylko znane dobrze wszystkim turystom miejsca. To miasto kryje w sobie jeszcze wiele ciekawych i pięknych atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć.