Tradycyja tradycją słynna

11 lat ago admin 0

Jest w Krakowie takie magiczne miejsce, gdzie nasze podniebienia mogą doświadczyć prawdziwej polsko-włoskiej uczty – jest to restauracja Tradycyja. Już sama lokalizacja restauracji wskazuje na niezwykłość tego miejsca i historyczną znamienitość. 

Otóż jest to słynna kamienica Pinocińska, która w XVII wieku była własnością Hieronima Pinocciego, Włocha, który został burmistrzem Krakowa i wydawał w dawnej stolicy Polski naszą pierwszą, drukowaną gazetę.

Taka historia bez wątpienia zobowiązuje i stała się inspiracją dla założycieli restauracji Tradycyja do połączenia na nowo tych dwóch krajów. A cóż może być lepszego niż połączenie dwóch kuchni, obu powiązanych z dawnymi czasami i rodzinną tradycją, obu pełnych podobnych smaków i atmosfery pełnej gościnności i ciepła. Okazało się, że połączenie tradycyjnej kuchni włoskiej i dobrze nam znanej staropolskiej było strzałem w dziesiątkę. Tradycyję w Krakowie odwiedzają setki klientów, którzy są zachwyceni osiągnięciami szefów kuchni. Poza tym w restauracji można organizować przyjęcia, komunie, wesela, spotkania biznesowe. Lokal posiada osiem sali, które zachwycają wystrojem i atmosferą. To tak jakby Włochy i Polska tworzyły jedną całość, doskonale harmonijną i zespoloną. W restauracji możliwe jest równie zorganizowane kolacji z folkiem, podczas których spożywaniu wyśmienitych potraw możemy słuchać i oglądać wspaniałe pokazy taneczne i muzyczne przy akompaniamencie krakowskiego zespołu folkowego. Warto bowiem wspomnieć, że mimo połączenia obu kuchni, to staropolska tradycja jest dominująca, jako że patriotyzm kulinarny jest naszą słynną, narodową cechą. Jeśli chcemy odwiedzić wyjątkowe miejsce, w którym skosztujemy wyśmienitych potraw kuchni włoskiej i polskiej, a jednocześnie będziemy mieli szansę miło spędzić czas w pięknym otoczeniu.