Zalety wirtualnego biura

4 lata ago admin 0

Większości ludzi wydaje się, że do prowadzenia własnej firmy wymagany jest fizyczny lokal. Nie jest to konieczność, gdyż do rozkręcenia biznesu wystarczy wirtualne biuro z fizycznym i prawnym adresem siedziby firmy.

Dlaczego wirtualne biuro to dobre rozwiązanie dla początkujących biznesmenów?

Po pierwsze koszty wynajmu lokalu i opłacenia rachunków rozkładają się na więcej niż jedną osobę. Ponadto nie trzeba inwestować własnych środków w wyposażenie biura, bo większość potrzebnych urządzeń i sprzętów jest już na miejscu. Mało tego, w takiej wspólnej lokalizacji jest już część kadry pracowniczej.

Co więcej, usługi wirtualnego biura obejmują także obsługę korespondencji. Specjaliści sprawdzają skrzynkę pocztową dwa razy dziennie! Jeśli korespondencja nie zawiera danych wrażliwych wówczas proces działania przedstawia się następująco: pracownicy otwierają ją, opieczętowują datą przyjęcia, skanują i zabezpieczają hasłem skan, a następnie wysyłają na adres mailowy wybrany przez klienta. Z kolei w przypadku kontaktu z korespondencją zawierającą dane wrażliwe (np. karta z bankomatu) przypieczętowują zamkniętą kopertę i skanują ją, a następnie wysyłają skan do klienta.

Z jakich jeszcze powodów popularne jest wirtualne biuro?

Dzięki wirtualnemu biuru nie musimy rejestrować naszej działalności na naszym adresie prywatnym, zyskujemy profesjonalny adres w biurowcu oraz obsługę naszej korespondencji. Dzięki temu nasze dane, jako dane osoby fizycznej w tym prywatny adres nie zostaną poznane przez niepowołane osoby, a spotkania z klientami możemy odbywać na profesjonalnym gruncie zamiast w pieleszach własnego salonu.

Po trzecie, do prowadzenia firmy niezbędny jest tak właściwie jedynie adres fizyczny w rzeczywistym budynku biurowym, więc po co zawracać sobie niepotrzebnie głowę znalezieniem lokalu. Wystarczy tylko zarejestrować taki wirtualny adres w stosownym urzędzie i wszystkie wymogi w zakresie posiadania lokalu są praktycznie spełnione.

Zalety wirtualnego biura

Jeśli znajduje się ono w atrakcyjnej lokalizacji, to wizerunkowo zyskuje na tym nasz biznes. Będzie on pozytywnie kojarzył się klientom, gdyż automatycznie powiążą go z innymi przedsiębiorstwami na tym terenie. To jeszcze mocniej przyciągnie uwagę klientów.

Kolejnym aspektem przemawiającym „za” skorzystaniem z usług wirtualnego biura jest możliwość rozgraniczenia życia prywatnego od zawodowego. Odrębny adres dla firmy ułatwi zarządzanie korespondencją oraz innymi działaniami biznesowymi. Dzięki temu mamy pewność, że żadne z ważnych dokumentów nie zostanie przeoczonych lub zagubionych, a czas wolny nie będzie zakłócony sprawami związanymi z życiem firmy.

Zobacz także – biuro w Holandii – FBS24.pl