Jaki papier wybrać do drukowania zaproszeń?

3 lata ago admin 0

Wysyłanie zaproszeń to bardzo popularna forma zapraszania znajomych, przyjaciół czy bliskich na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Zaproszenia rozsyła się też zapraszając gości na przeróżne eventy czy też wydarzenia. Bardzo ważna i istotna jest forma samych zaproszeń, ich projekt oraz dobrze dobrany papier.

Cel zaproszeń

Każde zaproszenie ma na celu zainteresowanie osoby, która je dostała i skłonienie jej do przyjścia na organizowaną imprezę. Dlatego zaproszenie powinno być bardzo dobrze zaprojektowane, a w projekcie powinny być uwzględnione wszelkie dane na temat uroczystości oraz okraszone ciekawą grafiką, ściśle związaną z wydarzeniem. Ważna jest grafika, druk oraz cała koncepcja zaproszenia. Jednak najistotniejszą kwestią jest papier, na którym zostanie ono wydrukowane.

Zaproszenia mają różną formułę i zapraszają na różne imprezy. Zupełnie inną formą będzie zaproszenie na ślub, a zupełnie inną zaproszenie na imprezę formalną.

Papier do drukowania zaproszeń

Zaproszenie powinno bardzo ładnie się prezentować i dlatego najlepiej jest gdy wydrukowane zostanie na papierze o wysokiej gramaturze. Większość drukarni poleca na zaproszenia papier o gramaturze 250 g/ m2. Bardzo dobrą propozycją jest też papier na zaproszenia fakturowy. Innymi słowy zaproszenie powinno być wydrukowane na papierze sztywnym i twardym, wtedy zaprezentuje się najlepiej. Jednak trzeba też z tą sztywnością i grubością trochę uważać, ponieważ zbyt grube zaproszenie nie zawsze da się odpowiednio złożyć na pół. Dobrym papierem na wydruk zaproszeń może być też papier kredowy i tutaj wybrać można wersję matową lub błyszczącą.

Zaproszenia można też drukować na papierze ozdobnym i jest to wtedy bardzo oryginalne rozwiązanie. Takie papiery są kolorowe, tłoczone, mają różne wzory lub są gładkie. Wtedy wkomponowanie treści na papier takiego rodzaju musi być bardzo dokładnie przeanalizowane, a cały projekt musi uwzględniać oryginalność danego papieru.
Wszystko zawsze zależy od rodzaju zaproszenia, jego stylu i preferencji osoby, która owe zaproszenie ma potem rozesłać.