Dochodzenie odszkodowań – czy jesteśmy skazani na decyzje ubezpieczycieli?

3 lata ago admin 0

Oczywiście, że nie – warto dochodzić własny praw i ubiegać się o dopłatę. W tym celu warto zgłosić się do kancelarii prawnej zajmującej się tego typu sprawami. Rozwiązanie to posiada wiele zalet. Oto one!

Wyższe odszkodowanie

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że każdy z ubezpieczycieli chce zaoszczędzić, jak najwięcej. Dlatego też firma ubezpieczeniowa zazwyczaj proponuje możliwy najniższy pułap odszkodowania. Nikomu nie zależy na tym, aby klient zarobił jak najwięcej, ponieważ firma zwyczajnie na tym straci. Dochodzenie odszkodowań z pomocą kancelarii prawnej zajmującej się tego typu sprawami może zwiększyć wysokość naszego odszkodowania. W miejscach takich pracują ludzie, którzy znają wszelkie prawa i obowiązki klienta oraz firmy ubezpieczeniowej. W ten sposób są w stanie wyegzekwować od ubezpieczyciela wypłatę wyższego ubezpieczenia.

Minimum formalności

Oprócz tego kancelaria prawna zajmuje się wszelkimi formalnościami w związku z dochodzeniem odszkodowania. Oznacza to, że załatwiają oni obiektywnego, niezależnego rzeczoznawcę majątkowego, którzy oceni realny koszt szkody oraz napiszą wszelkie i pisma, które będą potrzebne do wyegzekwowania odszkodowania. Wynajmując więc określoną kancelarię prawną, wyzbywamy się kłopotu. Prawnicy przeprowadzą nas przez cały proces, również w momencie, kiedy sprawa będzie musiała iść do sądu.

Niskie koszty

Wiele firm w dzisiejszych czasach godzi się na to, aby opłacić ich usługi dopiero po otrzymaniu odszkodowania. W ten sposób idąc do kancelarii prawnej, nie musimy mieć zbyt wiele pieniędzy. Wystarczy się jedynie dogadać, aby opłacić prawników później, po zakończeniu całej sprawy. Ponadto w dzisiejszych czasach ceny takich usług nie są wysokie, w stosunku do wysokości odszkodowania, które możemy uzyskać z pomocą kancelarii prawnej. Warto jedynie pamiętać o tym, aby korzystać z usług kancelarii specjalizujących się w tego typu sprawach. Z pomocą osób, które już prowadziły wiele tego typu spraw, mamy większe szanse, aby otrzymać odszkodowanie w należnej wysokości.