Masz dość kolejek do lekarza? Rozważ zakup pakietu medycznego

4 lata ago admin 0

Jak wiadomo – dobre zdrowie jest gwarancją dożycia późnych lat w dobrej kondycji tak ciała, jak i umysłu. Jednak nie zawsze jest to i proste i możliwe.

Państwowa i prywatna piecza nad zdrowiem obywateli

W Polsce funkcjonuje Narodowy Fundusz Zdrowia, na który na indywidualne konta każdego ubezpieczonego obywatela, pracującego lub prowadzącego działalność gospodarczą odprowadzane są comiesięczne składki w ustalonej dyrektywą wysokości. Składki te, rozliczane są w momencie wizyty pacjenta u lekarza, jego leczeniu lub pobycie w szpitalu. W standardowych sytuacjach, wydatki te pokrywane są w całkowitej wysokości, ale zdarzają się sytuacje nieprzewidziane, takie, które nie są objęte refundacją Państwowej Opieki Zdrowotnej i które muszą być opłacone z prywatnych środków leczącego się. Najczęściej to operacje wykraczające poza ustalone normy i są to na przykład: zabiegi stomatologiczne, operacje estetyczne, bądź bardzo krótkie terminy wizyt do specjalistów.

By uniknąć takich sytuacji warto wykupić prywatny abonament medyczny albo pakiet świadczeń medycznych, które umożliwią zrealizowanie każdego rodzaju wizytę lekarską lub operację w bardzo krótkim terminie i z użyciem niedostępnych w ramach państwowej opieki materiałów.

Pakiet medyczny

Pakiety medyczne dostępne są w zakładach pracy – pracodawcy, chcąc zapewnić pracownikom najlepsze warunki opieki medycznej, w swoich ofertach socjalnych posiadają takie możliwości, lub można je wykupić indywidualnie, w różnego rodzaju prywatnych placówkach medycznych. Są one zróżnicowane cenowo ze względu na zakres oferowanych świadczeń i zabiegów.

  • Na tego rodzaju pakiet medyczny składają się świadczenia, typu:
  • podstawowa opieka lekarska w ramach wizyty u internisty, pediatry, lekarza rodzinnego oraz opieka pielęgniarska i szczepienia ochronne,
  • dostępne wizyty u specjalistów,
  • badania urządzeniami medycznymi jak USG, RTG i inne tego typu,
  • badania laboratoryjne i zabiegi.


W pakietach nieco droższych, dodatkowo umieszczone są dostępne wizyty lekarskie domowe, rehabilitacja powypadkowa lub pourazowa, i inne bardziej zaawansowane zabiegi.

Generalnie – im droższy pakiet, tym więcej oferowanych jest świadczeń, realizowane natychmiast lub w bardzo krótkim terminie.

Abonament medyczny

Pakiety medyczne można zakupić w ramach całorocznej opieki medycznej lub jako miesięczny abonament. Oczywiście wysokość opłaty uzależniona jest od oferowanych usług i ilości możliwych zabiegów w danym terminie.

Dostępność do abonamentu medycznego jest dużo wygodniejsza – na tego typu usługę, miesięcznie wydamy mniejszą kwotę niż na zakup całego pakietu, a mamy możliwość korzystania z takich samych świadczeń medycznych. Tam również znajdziemy podstawowe usługi medyczne z dostępem do lekarza pierwszego kontaktu, lekarza specjalisty, badań laboratoryjnych oraz innych tego typu zabiegów.

Jedynym mankamentem jest konieczność pamiętania o comiesięcznych opłatach, ale można temu zaradzić, zlecając w banku stały, comiesięczny przelew na podane konto.