Na czym polega odtrucie alkoholowe w domu?

4 lata ago admin 0

Nie da się ukryć, że alkohol to najpopularniejsza używka na świecie. Każdego dnia pod jej wpływem są miliony ludzi, z czego niestety dużą ich część popada z tego powodu w niszczący ich organizm nałóg. W takim wypadku niezbędne jest przeprowadzenie odtrucia alkoholowego, które jest pierwszym krokiem do podjęcia walki z nałogiem.

Czym jest odtrucie alkoholowe?

Czym jest jednak takie odtrucie i na czym konkretnie polega? Wiele osób uważa mylnie, że odtrucie, to po prostu zmaganie się z kacem. Nie ma to jednak nic wspólnego z tym procesem. Odtrucie, czy też inaczej mówiąc, detoks alkoholowy, to pierwszy krok dla alkoholika na drodze do stałej trzeźwości. Jest to etap niezbędny, bez którego jakiekolwiek dalsze leczenie nie ma najmniejszego sensu.

Na czym jednak takie odtrucie polega? Przede wszystkim na całkowitym usunięciu z organizmu alkoholu. Dodatkowo uzupełniany jest poziom witamin i mikroelementów, który jest z całą pewnością zrujnowany długotrwałym piciem alkoholu. Często również detoks uzupełniony jest o przywrócenie równowagi w gospodarce wodno-elektrolitowej.

Odtrucie alkoholowe w domu, czy to dobry pomysł?

Żeby osiągnąć powyższe założenia odtrucia alkoholowego, podczas jego trwania podaje się duże ilości czystej wody oraz leków. Warto jednak mieć na uwadze to, że duża część odtrucia rozgrywa się również w głowie chorego. Z tego powodu musi on mieć stworzone możliwie najlepsze do tego warunki.

W tym punkcie pojawia się pytanie, czy odtrucie alkoholowe w domu jest możliwe? Zdecydowanie tak, ponieważ obecność w warunkach bezpiecznych i znanych, doskonale wpływa na alkoholika podczas tych bardzo trudnych dla niego dni. Bo pamiętać trzeba, że takie odtrucie to nie jest kwestia kilku godzin, lecz często nawet kilku długich dni. Oczywiście w przypadku bardzo słabego zdrowia, które może stanowić zagrożenie życia, niezbędna jest wizyta w wyspecjalizowanym ośrodku, lecz często jest to niepotrzebne i można całość zrealizować w domu, co często sprzyja skuteczniejszemu wejściu w terapie.