Płaskorzeźby z drewna – stylowe dodatki pełne symboliki

3 lata ago admin 0

Dom zazwyczaj kojarzy się z azylem, miejscem bezpiecznym, znanym i przyjaznym. W domu się odpoczywa i regeneruje, czasami ucieka od zgiełku i tempa współczesnego świata. Do wypoczynku niezbędne zwykle są pewne określone warunki, w jakich potrafimy się zrelaksować i odciąć (nawet na chwilę) od otoczenia. Stąd też tak wiele różnorodnych pomysłów i inspiracji do urządzania mieszkania, tworzenia niepowtarzalnego klimatu i przekazania oryginalnego stylu.

Drewno jako materiał kojarzący się z ciepłem i bezpieczeństwem

Drewno należy do tego rodzaju materiałów, które automatycznie oddają wrażenie ciepła i przytulności. Jest powszechnie wykorzystywany w budowie i aranżacji schronisk górskich, dzięki czemu posiadają one wyjątkowy klimat, stanowią bezpieczne schronienie dla wędrowców i turystów.

Drewno jest także, niezmiennie od lat, powszechnie wykorzystywane w aranżacji domów mieszkalnych i mieszkań. Panele podłogowe cieszą się niemalejącą popularnością, dostępne są w wielu kolorach, więc można je dopasować do indywidualnych potrzeb.

Kiedyś powszechne były boazerie w mieszkaniach. Dzisiaj stanowią one już raczej relikt przeszłości.

Pewnego rodzaju kompromisem mogą być płaskorzeźby z drewna, które z uwagi na mniejszy rozmiar nie będą sprawiać wrażenia przytłoczenia.
Z kolei drewniane płaskorzeźby z Afryki to oryginalny i odważny pomysł na aranżację wnętrza. Można je dostać w wielobarwnych wersjach, co z pewnością ożywi niejedno pomieszczenie.

Sztuka afrykańska w salonie i sypialni

Drewno jest materiałem naturalnym i świetnie komponuje się w zestawieniu z naturalnymi tkaninami, bawełnianymi kocami czy narzutami, ziemistymi kolorami oraz zieloną roślinnością czy drobnymi drewnianymi dodatkami jak figurki czy rzeźby.

Oryginalna sztuka afrykańska to coraz popularniejsze dekoracje wystroju wnętrz, nie tylko wśród osób podróżujących do egzotycznych krajów.
Takie akcesoria można z powodzeniem dostać także w lokalnych, dobrze wyposażonych sklepach.

Aby przełamać nudę we wnętrzu, warto postawić na odważne dodatki i tym samym stworzyć niepowtarzalny wystrój.