Przygotowania Ślubno-Weselne

7 lat ago admin 3

Ślub jak i wesele to okazja, którą Młoda Para przeżywa tylko raz w swoim życiu. Dlatego ich starania są tutaj bardzo dokładne i z wielką uwagą przyglądają się, czy uda im się zmieścić w budżecie, jakim dysponują. Szukają pomysłów, inspiracji i sprawdzonych rozwiązań, które sprawią, że ich dzień będzie idealny, wyjątkowy i bez miejsca na błędy!

Przygotowania do ślubu zaczynają się już w momencie zaręczyn. Wówczas przyszłe małżeństwo zastanawiają się nad terminem ślubu, miejscem, charakterem i budżetem, jakim mogą dysponować. Szczególnie określenie wysokości kwoty, jaką można w całości wydać na przygotowania jest tutaj najbardziej istotna i będzie determinować wiele przyszłych decyzji.

(ZOBACZ: Profesjonalny kucharz na weselu)

Od budżetu po atrakcje

Określenie łącznego budżetu na przygotowania ślubne to rzecz bardzo ważna. Jeżeli go nie mamy, może się okazać, że wydamy równowartość nowego samochodu z salonu wysokiej klasy. Rynek ślubny niestety charakteryzuje się zdecydowanie wyższymi cenami. Widać to od różnicy na cenie zaproszeń ślubnych (a innych okolicznościowych), przez makijaż, który potrafi być dwa razy droższy, po same ubrania Pary Młodej – kobieta często wydaje nawet 4 tysiące na swoją kreację, którą założy w zasadzie tylko.. raz! Co dalej?

Przy ustalaniu charakteru ślubu, ważne są pewne wartości, jakie reprezentują dwie rodziny – tym samym można postawić na skromną ceremonię z kolacją lub bogatą zabawę do samego rana dla gromady bliskich i przyjaciół. Wiadomo – im więcej osób, tym większe koszty. Nie można też z góry zakładać, że koszty wesela będą zwrócone w kopertach od bliskich. Bardzo często po przeliczeniu wszystkich opłat (kościół, ubrania, sala, dekoracje, jedzenie, alkohol) przekraczają równowartość otrzymanej koperty. Poza tym – tak czysto teoretycznie. Czy wesele wykonuje się z chęcią zysku, czy po to, by celebrować tę niezwykłą okazję z najbliższymi?

(ZOBACZ: W jakich miejscach możesz wziąć ślub)

A może fachowa pomoc doradcy weselnego?

Przygotowania do ślubu i wesela mogą przyprawić o ból głowy! Mnóstwo niewiadomych, zbyt szeroki wybór, a także różnorodne ceny, a na koniec i tak nie wiemy, co wybrać. Tym samym, skomponowanie idealnej imprezy może okazać się trudniejsze, niż obrona pracy magisterskiej i sprawić, że będziemy się stresować, martwić i brać na siebie zbyt dużą odpowiedzialność. Można zawsze zrezygnować z tego „ciężaru”, wybierając kogoś, kto fachowo doradzi, a nawet w całości przygotuje wesele i dopilnuje za nas, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Od tego są doradcy, którzy w określonej opłacie za ich usługi, zmieszczą się w budżecie – co do złotówki!