Największe zalety palenia Pelletem. Sprawdź, czy warto!

5 lat ago admin 0

Pellet to materiał należący do dość wąskiej grupy paliw odnawialnych, który bardzo często przez wielu nazywany jest również zielonym węglem. Pellet stanowi doskonałą alternatywę w szczególności dla tradycyjnych metod ogrzewania, które są znacznie droższe i co najważniejsze mniej ekologiczne.

Pellet – czym się charakteryzuje?

Pellet jest wysokokalorycznym paliwem, o bardzo szerokim zastosowaniu (nic więc dziwnego, że zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników). Ten materiał najczęściej dostępny jest w postaci granulek, których średnica nie jest większa niż kilka milimetrów. Pellet wytwarza się w specjalnych warunkach z odnawianych surowców pochodzenia roślinnego. Co ważne wykorzystywane są tylko te substancje, które bardzo szybko ulegają biodegradacji. Co za tym idzie to wytwarzania pelletu stosowane są przede wszystkim odpady drzewne, jednak takie, które nie zawierają w sobie sztucznych dodatków. Przy dobrej jakości paliwa odnawialnego jakim jest pellet, jego kaloryczność może sięgać nawet 19 MJ/kg, co w porównaniu do pozostałych ekologicznych paliw jest wynikiem imponującym. Ponadto w przypadku pelletu zawartość popiołu jest mniejsza niż 0,5%. W praktyce oznacza to, że pellet jest nie tylko ekologiczny, ale również i ekonomiczny, co ma bardzo duży wpływ na wzrost jego popularności.

Zalety palenia pelletem

Palenie pelletem ma mnóstwo zalet, które docenia coraz więcej osób, szczególnie tych, które poszukują ekonomicznego rozwiązania, które doskonale sprawdzi się przy ogrzewaniu jednorodzinnych domów. W czasie spalania pelletu nie tylko powstaje bardzo mało popiołu, ale również nie wydziela się zbyt duża ilość dwutlenku węgla, zatem jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie grzewcze, co przy dzisiejszym stanie powietrza ma bardzo duże znaczenie. Aby jednak cieszyć się z zalet pelletu należy wybierać jedynie te paliwo najwyższej jakości. Niestety wielu producentów nieco manipulują przy tym grzewczym materiale, dodając niskiej jakości dodatki do paliwa. A to doprowadzić może do zapchania się podajnika, co poważnie może uszkodzić piec.

Pellet Wrocław